Problem z nużeńcem

6 odpowiedzi
Dzień dobry. Piszę do Pani, ponieważ od kilku tygodni nie mogę pozbyć się nużeńca. W jaki sposób można wyleczyć nużeńca na brwiach i na rzęsach?
Dzień dobry, w celu leczenia zmian chorobowych serdecznie zapraszam na wizytę. Pozdrawiam serdecznie OJ

W takich przypadkach stosuje się metronidazol ogólnie lub zewnętrznie, ewentualnie maść rtęciową.
Leczenie tego schorzenia jest długotrwałe i może trwać nawet kilka miesięcy. Nie podano informacji jakie leczenie zastosowano, czy nużyca została zdiagnozowana, czy są to tylko podejrzenia pacjenta.
Najczęściej stosowany jest metronidazol ale w postaci ocznej stosuje się maści recepturowe. Proszę stosować leczenie zalecone przez lekarza prowadzącego i tak jak napisałam uzbroić się w cierpliwość, to zajmie znacznie więcej czasu niż kilka tygodni o których Pan/Pani pisze.
Jeśli to faktycznie nużeniec to proszę się zgłosić do dermatologa po recepty.
Pozdrawiam
Typowo stosuje się środki z zawartościa metronidazolu (na receptę, konieczna wizyta u dermatologa).
Witam,
są specjalne krople i kremy dostępne w aptece ( ew. konsultacja okulistyczna)
Pozdrawiam
Emilia Łojewska