problem z napisaniem wiadomosci do dziewczyn

13 odpowiedzi
Jestem od kilku lat na portalach randkowychNie wiem jak napisac do dziewczyny wiadomosc poprawna. Kiedys bylo to w 2014 r., odpisywaly czasem przymuszalem a teraz nic zadne nie odpisuja.Gdzie szukac doradzctwa, konsultacji i pomoc.Jestem osoba niepelnosprawna.Wiem ze istnieja coaching life, trenerzy, mentorzy oraz uwodzicielle i podrywacze.Terapeuta, albo psycholog tez bedzie odpowiedni?
Jak najbardziej, kontakt z psychologiem lub psychoterapeutą pomoże Panu. Być może problem w uzyskaniu odpowiedzi na Pana wiadomości do kobiet wynika nie z formy, a z mało pozytywnego obrazu siebie ukazywanego w treści.
Pozdrawiam,
Katarzyna Zieniewicz

Witam. Wczoraj już odpowiedziałam na Pana maila, proszę więc do niego wrócić i spróbować skorzystać. Chyba, że nie chodzi Panu o pomoc, ale o "przymuszanie" innych do kontaktu z Panem. Wtedy rzeczywiście ma Pan oczywisty problem w relacjach, a rozwiąże go Pan jedynie, jak zechce Pan cokolwiek zmieniać. Bez Pańskiej zgody nikt Panu takiej pomocy nie udzieli.
Małgorzata Danielewicz
Witam, jeżeli chodzi o same techniki podrywania (czyli co pisać, by zainteresować swoją osobą) to jest to wiedza, którą można uzyskać z podręczników czy od trenerów randkowych. Natomiast w podrywaniu liczy się też przesłanie, które wyłania się pomiędzy wierszami (na ile sami siebie lubimy, jaką mamy postawę wobec drugiego człowieka, na ile sami siebie uważamy za godnych miłości, czy potrafimy być szczęśliwi itd.). Tu polecam zdecydowanie pracę z psychologiem. Pozdrawiam serdecznie
Witam,
Zdecydowanie doradzam Panu konsultację z psychologiem psychoterapeutą. Specjalista w tej dziedzinie pomoże Panu nie tylko w samej komunikacji mężczyzna - kobieta, ale przede wszystkim będzie posiadał/a kompetencje, aby wesprzeć Pana w budowaniu satysfakcjonujących relacji z kobietami, funkcjonowaniu w roli partnera, mężczyzny.

Zazwyczaj męska droga do szczęśliwej relacji z kobietą wiedzie najpierw wgłąb męskiego serca. To właśnie w nas samych odnajdujemy zasoby siły, odwagi, odpowiedzialności... W miarę odnajdywania własnych zasobów stajemy się gotowi, aby współtworzyć szczęśliwą relację.
Wracając do Pańskiego pytania, nie jestem pewien czy podrywacze i uwodziciele będą Panu w stanie kompetentnie towarzyszyć w tym procesie. Trenerzy life coatchingu prędzej, ale jeszcze raz zachęcam do skorzystania najpierw z konsultacji u psychoterapeuty.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Myślę, że może pan zacząć od konsultacji u psychologa .
Psycholog, lub terapeuta będzie odpowiedni z prostego powodu - w mojej ocenie masz problem z poczuciem własnej wartości. Życia nie można ograniczać do kontaktów internetowych. Fakt bycia niepełnosprawnym na pewno Cię ogranicza, lecz największe ograniczenia powstają w ludzkim umyśle. Co do faktu braku odpowiedzi na portalach randkowych... Sam piszesz, że czasem przymuszałeś... do odpisywania... Nikt nie lubi być przymuszanym, myślę, że tu jest problem w sposobie komunikacji. Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie wiem z jakiego miasta Pan pisze dlatego trudno podać mi szczegółową odpowiedź. Proszę zgłosić się do poradni psychologicznej. Psycholodzy w prawdzie rzadko zajmują się doradztwem tego typu ale wiedząc jakiego rodzaju ma Pan trudności ora jaki jest Pana stopień i rodzaj niepełnosprawności skieruje Pana do miejsca gdzie w Pana mieście można uzyskać tego typu wsparcie.
Witam Pana. Nie bardzo wiem w czym jest problem. Czy chodzi o technikę pisania wiadomości czy o problem nawiązywania i budowania satysfakcjonujących relacji z kobietą. Kontak z psychologiem, psychoterapeutą pomoże na pewno na to drugie. Może pomóc zbudować adekwatną samoocenę i wzmocnić Pana zasobuy Dzięki czemu będzie mógł Pan zbudować relację na solidnych podstawach. Natomiast jeśli chodzi o przymuszanie kogokolwiek do czegokolwiek to nie jest to dobry sposób na budowanie jakiejkolwiek relacji. Nie można nikogo zmusić do kontaktu, przyjaźni i miłości.
Proszę zastanowić czego Pan oczekuje i podjąć odpowiednie kroki.
Pozdrawiam serdecznie
Witam, trudno coś mi powiedzieć. Nie wiem co było w Pana korespondencji ani na Pana profilu. Jaka forma pomocy będzie najodpowiedniejsza trudno powiedzieć bez pierwszej konsultacji. Nie wiem na ile problem Pana niepełnosprawności jest sprawą, z którą już Pan się uporał. Uważam, ze powinien Pan zasięgnąć przynajmniej jednej porady diagnostycznej u psychologa, najlepiej psychoterapeuty. Jeśli będzie potrzeba skorzystania z terapii powie Panu o tym i od tego zacząłbym. Kwestia coachingu ma sens dopiero wtedy gdy Pańskie problemy w nawiązywaniu relacji nie wynikają z "nieprzepracowania" problemu niepełnosprawności.

Adam Zawielak
#psychologpoznań
#psychoterapeutapoznań
Witam. Nie wiem co dla Pana znaczy "wiadomość poprawna". Nie pisze Pan czy trudności występują tylko przy próbach kontaktu w internecie, czy też na żywo. Może ma Pan jakąś zaufaną osobę, z którą mógłby Pan porozmawiać o tym? Myślę, że warto od tego zacząć.
Witam,

pisze pan o kilku latach spędzonych w sieci - niedobre dla Pana jest wycofywanie się z realnego życia na rzecz wirtualnego "świata" portali randkowych. Pozbawia się Pan w ten sposób możliwości nawiązania bliskiej i satysfakcjonującej więzi z drugim człowiekiem oraz możliwości rozwoju intrapersonalnego w ogóle. Przyczyn takiej postawy może być wiele, aby to zgłębić konieczny jest osobisty kontakt z psychoterapeutą. Coaching oraz inne formy pomocy, które Pan wymienia są drogą na skróty i zalecam ostrożność w ich podejmowaniu. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

KJ
Dzień dobry,
rozumiem, że chciałby się Pan zwrócić się o pomoc w kierunku rozwoju umiejętności społecznych lub komunikacyjnych (można to też nazwać life-coachingiem). Tak jak Pan pisze, odpowiednimi osobami będą trenerzy umiejętności społecznych, psycholodzy i terapeuci pracujący z osobami z niepełnosprawnościami. Podejrzewam (choć nie jestem tego pewna w 100%), że informacje na temat takiej pomocy otrzyma Pan w ośrodku pomocy społecznej lub poradni zdrowia psychicznego w swojej okolicy, zachęcam do zapytania tam o taką pomoc.
Z pozdrowieniami
Anna Mach
Witam Pana serdecznie, z tego co Pan pisze, wnioskuję iż ma Pan problem z nawiązaniem (pierwszego?) kontaktu z płcią przeciwną. Proponuje Panu kontakt z doradcą personalnym i psychoterapeutą, z którym wspólnie znajdziecie sposob na przełamanie oporów i popracujecie nad pewnoscią siebie. Pozdrawiam i trzymam kciuki!