problem z mezem

7 odpowiedzi
Witam mam takie pytanie nie czuje pocigu seksualnego do meza odraza mnie wrecz od 6 lat slysze tylko oczedzaj pieniadze nie wydawaj po co kupilam po co chcesz isc na panzokcie moge powiedziec ze wykancza mnie psychicznie i mam wrecz wstret do niego jesli mamy sie zbilzyc do siebie mi to wogole nie jest potrzebne od 7 miesiecy juz sie nie zblizalismy bo dostaje szalu .
Witam,
z tego co Pani pisze odnoszę wrażenie, że Państwa małżeństwo od wielu lat zmaga się z wieloma trudnościami. Z uwagi na to, że problem jest bardzo złożony sugerowałabym wspólną konsultację małżeńską, jednakże tu także Pani mąż musiałby także wykazać chęć pracy nad waszymi problemami. W przeciwnym wypadku, może warto rozważyć indywidualne spotkanie z psychologiem, aby ocenić na ile ma Pani chęć pozostawania w związku, który powoduje tyle negatywnych emocji. Być może praca nad umiejętnością stawiania granic czy poprawą komunikacji, byłaby pomocna, jeśli zdecydowałaby się Pani pozostać w małżeństwie, lub też należałoby wspólnie z terapeutą podjąć pracę nad wyjściem z tej relacji.

Witam Panią,
Opisuje Pani fragment relacji z mężem oraz aktualną sytuację intymną między Wami. Na życie seksualne ma wpływ między innymi to, co się dzieje między parą w ciągu dnia jak i również temperament obojga. Nie wiem jak było wcześniej, więc trudno jest o wnioskowanie z jakiego powodu jest taka sytuacja w waszym życiu seksualnym. Przytaczane przez Panią rozmowy sugerują aktualne trudności w komunikacji, złość między Wami, wzajemne pretensje. W takiej sytuacji możliwe jest zaniknięcie życia seksualnego. Sugeruję wizytę u psychoterapeuty. Podczas takich spotkań można sprawdzić o co komu chodzi, co się dzieje między Wami oraz co można zrobić w sprawie oddalenia.
Pozdrawiam, Agnieszka Złotowska
Polecam konakt z psychoterapeutą pracującym z małżeństwami, tutaj moje kompetencje się kończą, gdyż pracuję w innym nurcie terapeutycznym. Jeżeli jest Pani z okolic Wrocławia to np. pan Adrian Kraszewski-Rzepa. Namiary może Pani znaleźć na stronie Centrum Zdrowia EMVIT lub przez portal znanego lekarza. Pozdrawiam.
Witam serdecznie,
Warto byłoby doprecyzować na czym właściwie polega Pani trudność. Mi nasunęło się co najmniej kilka możliwych interpretacji. Trudno udzielić mi porady bez pytania. Z chęcią odpowiem na Pani pytanie na portalu lub osobiście.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Atmosfera w sypialni jest zazwyczaj papierkiem lakmusowym związku. Po początkowej fizycznej fascynacji nadchodzi zwykle taki czas, w którym następuje przewartościowanie tego co leży u podstaw związku. To taki punkt krytyczny. Wiele par błędnie odczytuje ten stan jako koniec miłości i często decydują się na przedwczesne rozstanie obarczając za ten stan rzeczy partnera - "bo się zmienił, bo nie da się z nim już wytrzymać". Na początku należy się zastanowić czy faktycznie się zmienił, czy może zawsze taki był... może zmieniła się tylko nasza ocena jego zachowania? Ludzie wbrew pozorom nie zmieniają się tak szybko. Kryzysy w związkach się zdarzają i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Pisze Pani, że trudno się Pani pogodzić z kontrolą finansową męża i w związku z tym nie ma Pani ochoty na zbliżenia. Całkiem racjonalny powód. Nie ma jednak innego sposobu na wyjście z tej sytuacji jak szczera rozmowa. Proszę jednak pamiętać żeby dobrze się do niej przygotować. Nie używać komunikatów typu TY, nie wywlekać co mąż robi źle tylko skupić się na własnych odczuciach - co Pani czuje kiedy ona zachowuje się w określony sposób. Proszę przypomnieć sobie sytuacje, które Panią zraniły i opowiedzieć mężowi o swoich emocjach, które wówczas Pani przeżywała. Oskarżanie męża przyniesie odwrotny efekt - zacznie oporować i przytaczać kontrargumenty, przyjmie postawę obronną lub zacznie atakować, a wtedy awantura murowana. Rozmowa o uczuciach, emocjach, oczekiwaniach, przywoływanie wspomnień z okresu kiedy było dobrze to skuteczna metoda na naprawę relacji. Jeśli sytuacja wzbudza jeszcze w Pani emocje to wciąż jest co ratować... Życzę powodzenia
Witam. Sadząc z Pani opisu, sytuacja jest bardzo poważna. Wszystko wskazuje, iż nieporozumienia Państwa nie dotyczą jedynie sfery seksualnej ale również wyznawanych wartości, sposobu bycia, pomysłu na dalsze życie. Temat finansów, który poruszyła Pani w tej krótkiej informacji o swojej sytuacji, jest bardzo często powodem wielu rodzinnych konfliktów, a słowa kierowane do Pani przez współmałżonka mogą wynikać ze stosowania przemocy ekonomicznej. Jednak, by tę hipotezę potwierdzić niezbędna jest rozmowa ze specjalistą. Nie dziwi fakt, iż tym samym nie ma Pani ochoty, a wręcz czuje fizyczne obrzydzenie do męża. Sfera seksualna kobiety pozostaje ściśle związana z jej samopoczuciem, równowagą psychiczną, a przede wszystkim stanem emocjonalnego zaangażowania w relację. Konieczna wydaje się być wizyta u specjalisty, w tym przypadku polecam psychologa lub seksuologa. Pozdrawiam i życzę pozytywnego rozwiązania problemu.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam Panią, myślę, że zgłoszony problem dotyczy przede wszystkim wzajemnej komunikacji, wspólnym ustalaniu celów życiowych oraz ich realizacji. Brak porozumienia, ciągłe kłótnie prowadzą często do frustracji, rezygnacji, a ta sprawia, że małżonkowie się od siebie oddalają. Z podobnymi problemami boryka się wiele par. Uważam, że powinniście skorzystać z pomocy psychoterapeuty.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.