Problem z mamą, wymyślanie chorób i dolegliwości.

1 odpowiedzi
Witam. Moja mama posiada od ponad 3 miesięcy problem. Ciągle chce by ktoś był w domu, ciągle wymyśla nowe choroby sobie, nie raz już byliśmy na pogotowiu gdzie żadne badania nic nie wykazały. Ma nadciśnienie, częste bóle głowy. Skarży się na kłucia w różnych miejscach i płytki oddech czyli nerwica. Sam już miałem to ale się wydostałem z tego. Ciągle czyta ulotki leków i szuka skutków ubocznych. Dodatkowo mówi, że ma uczucie ciężkiej głowy, uważa że nie ma od nas wsparcia, choć to nie prawda gdyż wsparcie dla Niej oznacza rozmowa o chorobach lekach itp. Powoli mamy już dosyć. Byliśmy u psychologa ale przepisał za mocne leki, przez co jeszcze gorzej się czuła. Nie wiemy już co mamy robić.
Przeszła komplet badań włącznie z tomografem głowy i wszystko jest dobrze.
Ciągle w internecie czyta o chorobach, przez co nakręca się coraz bardziej. Nie potrafi zająć się niczym innym gdyż ciągle o tym myśli. Uważa, że to wszystko minie w ciągu paru dni.
Powoli zawalamy własne obowiązki w pracy przez to, rozmowa pomaga tylko na pare godzin a potem znowu jest to samo.

Nie wiemy już co mamy robić. Może trzeba ustalić leki, ale trzeba dostać skierowanie.

Co mamy zrobić w tej sytuacji?
Mama prawdopodobnie cierpi na zaburzenia lękowe o podłożu leku o zdrowie. W związku z tym polecam psychoterapię, ma ona zdecydowanie lepsze niż leki a przede wszystkim długofalowe efekty.