Problem z hemoroidami

4 odpowiedzi
Witam . Panie doktorze. Sześć lat temu miałem operacyjnie wycinane hemoroidy, ponieważ pojawiła się krew. Obecnie problem wrócił i są dni że jest mocne krwawienie przy oddawaniu stolca. piję sporo płynów i jem jogurty oraz różne owsianki żeby nie było zaparć, ale i tak krwawienie co jakiś czas się pojawia czasem mocne. Wiem że muszę się udać na wizytę lekarską ale prawdę mówiąc boję się diagnozy. Staram się nie dźwigać( choć nie zawsze jest to możliwe ) i prowadzić zdrowy tryb życia, nie palę papierosów i nie piję alkoholu . Czy to co w skrócie opisałem jest bardzo niebezpieczne i co mogę się spodziewać po wizycie lekarskiej ?Pozdrawiam serdecznie.
Witam, nie należy się obawiać, a udać się do lekarza na diagnostykę w postaci rektoskopii. Najprawdopodobniej jest to wznowa hemoroidów mimo zabiegu operacyjnego.

Gdy pojawia się krwawienie przy oddawaniu stolca, koniecznie należy zwrócić się do lekarza, najlepiej proktologa. Konieczne będzie wykonanie badania wewnętrznego - rektoskopia, czyli oglądanie wziernikiem odbytnicy lub anoskopia to znaczy badanie wziernikiem kanału odbytu. Nie są to badania bolesne, stosuje się żel miejscowo znieczulający, przygotowuje się do badania wlewką doodbytniczą. Dzięki badaniu można określić przyczynę krwawienia - najczęściej jest to stan zapalny śluzówki odbytu, szczelina odbytu, hemoroidy lub polipy odbytnicy. Leczenie zależy od rodzaju schorzenia i stopnia zaawansowania. Pozdrawiam, dużo zdrowia. Janusz Orzechowski
należy wykonać badanie endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego.
Dzień dobry. Krwawienie z odbytu może być objawem choroby hemoroidalnej, ale także wielu innych chorób. Należy udać się na badanie per rectum (palcem przez odbyt) i wtedy lekarz zaleci leczenie lub dalszą diagnostykę. Proszę nie zwlekać, ponieważ unikanie problemu nie spowoduje, że problem się rozwiąże. Proszę również pamiętać, że każda choroba wcześnie wykryta jest wyleczalna. Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki za odwagę.