problem z finałem

8 odpowiedzi
Problem jest dość poważny- przynajmniej dla mnie... mam 33lata. Wszystko jest niby ok, do momentu kiedy podczas seksu nie mogę ,, skończyć w partnerce w środku'' kiedy się masturbuję potrzebuję góra 3minut . Próbowałem się już tydzień nie masturbować- nic to nie dało... mogę współżyć nawet 2h i nawet nie zbliżam się do finału.... co można z tym zrobić???
Dzień dobry Panu,
przede wszystkim konieczna jest wizyta u seksuologa, żeby po pierwsze zebrać od Pana dokładny wywiad, a następnie postawić diagnozę. Zaburzenie, które Pan opisał nazywa się zahamowaniem wytrysku i istnieje procedura leczenia. Proszę więc nie zwlekać i jak najszybciej umówić się na konsultację.
Pozdrawiam

Witam, być może doszło do uwarunkowania masturbacyjnego, polegającego na tym, że ze względu na częstą i długotrwałą masturbację do wytrysku może dojść tylko podczas stymulacji dłonią. Mogą być też tego inne przyczyny, na przykład lęk przed ciążą. Proponuję konsultację w gabinecie seksuologa.
Opisana przez Pana sytuacja wymaga konsultacji psychologicznej. Najczęstszą przyczyną opisanego kłopotu są bowiem właśnie sprawy natury emocjonalnej, stresowej. Prawdopodobnie potrzebna będzie terapia seksuologiczna.
Trzeba wyjaśnić parę szczegółów, ale to wymaga prywatnej rozmowy w gabinecie.
W pierwszej kolejności warto skonsultować się z lekarzem urologiem, aby wykluczyć podłoże biologiczne Pana trudności. Jeśli ze zdrowiem będzie wszystko w porządku to zapraszam na konsultację do seksuologa-psychologa. Często tego typu trudność ma podłoże psychologiczne. Wpływ może tutaj mieć typ osobowości, rodzaj relacji partnerskiej, stres, sytuacja życiowa, doświadczenia seksualne itp. Wspólnie ze specjalistą próbuje się znaleźć czynnik blokujący. Taka praca nad trudnością daje szansę na zmianę, jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość, ponieważ czasami trwa to kilka miesięcy. Pozdrawiam serdecznie.
Szanowny Panie,
podał Pan bardzo niewiele informacji na temat problemu mogę jednak domniemywać że jego istotą jest zespół zakodowanych reakcji seksualnych. Bodźce dotykowe podczas męskiej masturbacji są zazwyczaj mocniejsze niż te odczuwane przez mężczyznę podczas stosunku. Masturbacji zwykle towarzyszą również pobudzające fantazje lub scenariusze które ogniskują uwagę i przyspieszają orgazm. Sugeruję zaprzestać masturbacji na czas dłuższy niż tydzień, jeśli ogląda Pan materiały erotyczne również sugeruje przerwę. Jesli podczas dwóch, trzech miesięcy nie wzrośnie Pana satysfakcja ze współżycia warto rozważyć konsultację z seksuologiem.
Pozdrawiam.
Dziękuję za zaufanie,
Oczywiście problem jest poważny i męczący dla Pana i partnerki. Przyczyną tego problemu na podstawie tego co Pan opisuje leży bez wątpienia w psychice.
Ja sądzę, że jest to efekt stanu emocjonalnego typu stresu, napięcia itp. Za mało wiem o związku z tą partnerkę :Czy z tą partnerkę występuje problem ? czy jest ona pierwsza partnerka ?
Myślę, że gdyby Pan się udał na konsultację u psychologa/seksuologa to by się udało poszukać rozwiązania dla problemu.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
Trzeba ustalić przyczynę opóźnionego wytrysku, czy to przyczyna organiczna czy psychogenna. Domniemam,że psychogenna skoro przy masturbacji Pan nie ma kłopotu z wytryskiem. Dobry wywiad pozwoli ustalić taką przyczynę i dobrać odpowiednie leczenie,które może obejmować zarówno leczenie biologiczne (masaże, elektrostymulacje leki) jak i treningowe i psychoterapeutyczne. Proszę zgłosić się do specjalistycznego gabinetu. Pozdrawiam serdecznie