problem z dwugłowym uda

6 odpowiedzi
Witam
Podczas bieganie przy 26km poszułem ból w udzie (prawdopodobnie dwugłowy) tak jakby zrobił sie przykurcz i cały czas miesień zrobił sie sztywny i mocny ból jakby skurcz. Po 5 dniach w których robiłem ćwiczenia wzmacniające dwugłowy poszedłem pobiegać i cały czas czuję ten dwugłowy da się biec ale cały czas jakby ten mięsień był napiety. Na drugi dzień po bieganiu noga nie boli tylko od czasu do czasu czuć ten mięsień. Jak pozbyć się tego nieprzyjemnego problemu. Czy dalej wystarczy wzmacnianie poprzez ćwiczenia tej nogi smarowanie kremami czy potrzebny jest jakiś zabieg (nie wiem laserowy jakiś zastrzyk na rozluznienie mięśnia). Proszę o pomoc za miesiąc biorę udział w maratonie i nie wiem czy są szanse na udział w tym biegu
Szanse na udzial oczywiscie sa, nalezy przywrocic prawidlowa prace miesnia. Mozemy sie spotkac i sprobowac to naprawic. Pozdrawiam

Powinno się sieprawdzić przyczyne przeciązenia miesnia.
Zapraszam na konsultacje
Witam.Wdaje się z info podanych że hipoteza to przeciążenia tkanek miękkich,proponuje zejśc z dużych obciążeń,i zobaczyć jakie reakcja,konsultacja z fizjoterapeutą który pracuje na powięziach bardzo wskazana .Pozdrawiam
Witam,
Z jakiegoś powodu doznałeś urazu. Problem masz po jednej stronie co wskazuje na jakaś asymetrię. Nie wiem skąd miałeś pomysł ze wzmacnianiem mięśnia w którym czujesz i tak juz zwiększone napięcie. Nie da sie leczyć na odległość i wróżyć z fusów. Jeśli zależy Ci na fachowym leczeni, tak jak profesjonalnie podchodzisz do biegania to podobnie zadbaj o swoje ciało. Udaj sie do osteopaty a on zapewne rozwiąże Twój problem. Trzeba sprawdzić czy problem tkwi w miednicy czego ofiara stał sie mięsień, czy tez zródło jest jeszcze w innym miejscu. Nie powinieneś wzmacniać przykurczonego miesnia a ostrzykiwanie bez poznania przyczyny jest niebezpieczne.
Trzeba ustalić przyczynę biomechaniczną tego bólu. Może to mięsień? Tylko dlaczego po jednej stronie przy "takim samym przebiegu"... Czasami taki ból może dawać więzadło stabilizujące staw krzyżowo-biodrowy lub densyfikacja powięzi.
Dzień dobry. Dolegliwość może mieć związek z uszkodzeniem powięzi. Pomóc powinna terapia manualna. Efekty powinny być odczuwalne po pierwszej sesji. Pozdrawiam.