Problem z cukrem

2 odpowiedzi
Mam od dłuższego czasu problem z jedzeniem słodkiego, napady słodkiego. Czy jest jakiś na to sposób ?
Witam,"słodyczoholizm" to problem bardziej złożony i może mieć podstawy zarówno w źle zbilansowanej diecie, zaburzeniach gospodarki cukrowej, nadmiernym lub niedostatecznym spożywaniu węglowodanów czy też niedoborach pierwiastków. Może mieć on również podłoże emocjonalne.. trudno wiec bez analizy badań, rozmowy, weryfikacji diety i stylu życia wyrażać opinię. Na początek sugeruję wypracować sobie system regularnego spożywania posiłków i nie dopuszczania do tzw. "głodowania", spożywania węglowodanów złożonych a eliminacji prostych (słodyczy, soków i napojów owocowych) oraz obserwacji w jakich sytuacjach zdarza się nadmierny apetyt na słodycze.

Dzień dobry. Jeśli dotychczasowe próby samodzielnego poradzenia sobie z problemem nie poskutkowały, proponuję następujące kroki: 1) udanie się do internisty celem wykluczenia medycznego podłoża napadów sięgania po słodycze, 2) w sytuacji braku somatycznych przyczyn problemu - konsultacja u psychologa/psychoterapeuty (wskazane może się okazać rozpoczęcie psychoterapii, w toku której nabyta zostanie umiejętność opanowania "napadów słodkiego").