problem z chodzeniem spac i przemeczenie problem w nauce podczas chodzenia poznego spac

7 odpowiedzi
Mam problem pojsciem wczesniej spac, zazwyczaj chodze 00.00 albo ok 3.20 , kiedys chodzilem o 22 spac albo 23 h godzinie spac. Mam problemy zasypianiem tez.Chodze do szkoly ale skupiam sie na nauce chociarz nie zawsze skupiam nauce bo zmeczenie nie dosypianie biore leki ktore wspomagaja koncentracje i wspomagajace nauke a nawet ziola
Dzień dobry

proszę przede wszystkim skupić się na przestrzeganiu zasad higieny snu:

Podstawowe zasady higieny snu, które powinny być stosowane przez każdego chorego z przewlekłymi zaburzeniami snu:

redukuj czas spędzany w łóżku
nie czytaj, nie oglądaj TV ani nie pracuj w łóżku - niech łóżko kojarzy Ci się TYLKO ze spaniem (i chwilami intymnymi)
kładź się do łóżka tylko wtedy, kiedy odczuwasz senność
nie pij płynów tuż przed spaniem
wywietrz pokój przed spaniem
zjedz lekkostrawną kolację najpóźniej 3 godziny przed spaniem
zadbaj o odpowiednie wyciszenie i zaciemnienie sypialni
nie próbuj zasnąć na siłę
jeśli nie udało Ci się usnąć przez 15-20 minut, wstań i przejdź do innego pomieszczenia. Zajmij się jakimś niewciągającym, monotonnym zajęciem. Samo oczekiwanie na sen w łóżku i obawa, że nie zaśniesz, jest dodatkowym, niepotrzebnym stresem. Dlatego nie wracaj do łóżka zanim znów nie odczujesz senności.
w ogóle nie śpij w ciągu dnia
nie pij alkoholu, zwłaszcza przed snem
unikaj kofeiny (kawa, cola, czekolada) oraz nikotyny
wstawaj zawsze o tej samej godzinie, nawet jeśli w nocy miałeś kłopoty ze spaniem
przed spaniem weź ciepłą kąpiel, posłuchaj relaksującej muzyki
usuń zegarek z zasięgu wzroku w sypialni
zmęcz się fizycznie późnym popołudniem (spacer, bieganie, gimnastyka, gry na świeżym powietrzu) ale nie później niż 4 godziny przed udaniem się na spoczynek
prowadź regularny tryb życia
unikaj silnego światła wieczorem i ciemnych pomieszczeń w czasie dnia
unikaj regularnego przyjmowania leków nasennych

Z poważaniem
M.Skarbek

Proszę zgłosić się do specjalisty. Obecnie mamy nieuzależniające leki leczące bezsenność. Pana/Pani objawy mogą być częścią jakiegoś innego bardziej złożonego problemu zatem ważna jest specjalistyczna konsultacja.
Higiena snu to podstawa dobrego samopoczucia i funkcjonowania. Tzw WROTA SNU to godz ok 23 .00 , proszę zacząc od stosowania melatoniny 5 mg max do 10 mg wieczorem, Zawsze polecam konsultację psychiatryczną .
Proszę udać się do psychiatry, na pewno da leki poprawiające zasypianie
Witam. Rozregulować rytm snu i czuwania jest niestety łatwo. Trzeba stopniowo starać się powrócić do rozsądnych godzin. Można to zrobić na kilka sposobów- np. tzw. deprywacja snu, np w nocy z soboty na niedzielę nie kłaść się w ogóle, nie dosypiać w dzień- a następnej nocy położyć się o "właściwej" godzinie, pomocne mogą być też preparaty zawierające Melatoninę lub produkty bogate w tryptofan z którego powstaje Melatonina (mleko, banany).Niewskazane są absolutnie drzemki w ciągu dnia, które jeszcze bardziej rozregulowują rytm dobowy. Pozdrawiam.
Witam.

Z pomocą lekarza psychiatry jest możliwe uregulowanie rytmu okołodobowego, również w zakresie snu. Zachęcam Pana do odbycia konsultacji psychiatrycznej.

Pozdrawiam serdecznie.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Proponuję skorzystać z wizyty u specjalisty celem diagnostyki problemu ze snem. Trudno tak cokolwiek ocenić bez dokładnych informacji i rozmowy. Preparaty wspomagające koncentrację mogą tez przyczyniać się do zaburzeń snu. Sytuacja wymaga na pewno uregulowania rytmu dobowego. Pozdrawiam