Problem z cerą- brak kolagenu

3 odpowiedzi
w jaki sposób można dostarczyć do organizmu kolagen. Mam 26 lat i cerę która słabo się goi. Jest po kuracjach trądzikowych, wysuszona, wrażliwa. Niegłębokie blizny długo i słabo się goją. Od razu można stwierdzić brak kolagenu. Czy można go dostarczyć za pomocą suplementów, leków, kremów, zabiegów? Lub wzbogacając dietę o nowe pierwiastki, wartości odżywcze? Proszę o profesjonalną podpowiedź, co może działać? Próbowałem kolagenu rybiego w tabletkach. Podobno najskuteczniejszy jest kolagen w płynie. JA to czuję i gołym okiem widać, że skórze brakuje kolagenu,sprężystości, to podstawowy problem cery.
Dzień dobry,
jeśli Pana skóra słabo się goi - jest wrażliwa i wysuszona to przede wszystkim należy ją nawilżyć.Kremy głęboko nawilżające i spożywanie ok. 2 litrów dziennie wody.
Obniżenie zawartości kolagenu w tak młodym wieku zdarza się wyjątkowo rzadko.Włókna kolagenowe zawarte w podścielisku skóry właściwej ulegają zwyrodnieniu pod wpływem promieni słonecznych,wolnych rodników oraz obniżonego poziomu witamin C, E, A.
Aby prawidłowo zachodziła synteza nowych włókien kolagenowych należy m.inn.przestrzegać zasad prawidłowego żywienia (spożywanie produktów naturalnych dostarczających kolagen-galaretki,salcesony, kurze łapki itp, duże ilości warzyw i owoców-źródło wit C i innych witamin: słowem uzupełniać kolagen "od środka".) Kolagen zawarty w kremach nie przenika przez naskórek w takiej formie, jaka gwarantuje utrzymanie struktury przestrzennej podścieliska więc wyszukiwanie i nakładanie tego typu nowości nie jest konieczne. Zachęcam natomiast Pana
do wizyty u dermatologa, który rozwieje Pana wątpliwości i kłopoty z cerą oraz zweryfikuje brak kolagenu i dobierze odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam

Szanowny Panie, proszę nie stosować nic na własną rękę - zwłaszcza jeżeli nie ma Pan wykształcenia medycznego, gdyż może sobie Pan tylko zaszkodzić. Skąd pomysł, że "skórze brakuje kolagenu" - czy to Pana własna uwaga, czy raczej lekarza? Sugerowałabym konsultacje z lekarzem dermatologiem, który oceni stan Pana skóry i potwierdzi, lub zaprzeczy, Pana przypuszczeniom związanym z brakiem kolagenu. Nie powiem, wydaje się być Pan ciekawym przypadkiem, dlatego zapraszam na konsultacje!
Myślę,że najlepiej byłoby wykonać serię zabiegów mezoterapii z kwasem hialuronowym i zestawem różnych substancji odżywczych.