problem rozmowa telefoniczna po poznaniukobiety/dziewczyny

13 odpowiedzi
Problem rozmawianiem z kobieta(dziewczyna) przez telefon.Zabardzo niewiem o czym mowic rozmawiac z nimi ,gdy poznam przez portale randkowe i czat i flirt czy portale społecznościowe.Czy psychoterapeuta,terapeuta albo psycholog ponoze mi rozwiazac przyczyny tego? Jestem osoba niepełnosprawna jest mi ciezko bo uszkodzenie glowy mowa pamiec itp
Witam,

W tym co Pan pisze jest dużo lęku i niepewności. Rozumiem, że pana niepełnosprawność powoduje dużą niepewność tego w jaki sposób zostanie Pan odebrany przez inną osobę - szczególnie kobietę.
Praca w obszarze zrozumienia i zaakceptowania własnej niepełnosprawności powinna pomóc w nawiązywaniu relacji z innymi.
Myślę, że warto umówić się na indywidualne spotkanie z psyhologiem i dłuższą rozmowę na ten temat - pozwoli to na dokładniejsze zbadanie opisywanych trudności oraz postawienie odpowiedniej diagnozy.

Pozdrawiam
Anna Janiszewska

Szanowny Panie. Trudno mi odpowiedzieć na tak postawione pytanie ze względu na jego złożoność i ogólność. Psycholog itd. to najczęściej osoba mająca wiedzę i doświadczenie związane m.in z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji interpersonalnych. W związku z tym odpowiedź mogłaby brzmieć TAK. Jednakże psycholog psychologowi nie równy. W związku z tym zalecałbym ostrożność w poszukiwaniu. Najczęściej tematem relacji operują psychologowie humanistyczni, gestaltyści ale również inne specjalizacje mogą dać sobie radę z tą kwestią. Prawdę powiedziawszy uważam, że najważniejsze jest trafienie na osobę, z którą będzie łatwo się Panu rozmawiało. Pozdrawiam i życzę powodzenia. RP
Witam Pana serdecznie! Myślę, że konsultacja ze specjalistą - psychoterapeutą, może Panu pomóc. Pozdrawiam i życzę powodzenie! Maria Imbierowicz
Witam ,odpowiedz moja jest trochę opóźniona może jednak informacje będą przydatne.
Jeśli niepełnosprawność ogranicza wychodzenie z domu (tego nie wiem) umiejętności społeczne mogą być na nieco mniejszym poziomie.Warto pracować nad tym żeby w tych warunkach wyćwiczyć je jak najbardziej.Internet daje takie możliwości .Warto się do takiej rozmowy przygotować np nagrywając swój głos lub trenując przed lustrem,szczególnie jeśli ma Pan trudności z pamięcią . Można też skreślić projekt takiej rozmowy na kartce.To na początek ,poprzez takie ćwiczenia można wypracować naprawdę dobrą komunikację. Kwestia treningu. Przede wszystkim nie zniechęcać się jeśli kontakt się nie udał. Praktyka czyni mistrza.Trzymam kciuki i zachęcam do sesji na skyp. Pozdrawiam serdecznie Małgorzata Zdunek
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,

nie jestem przekonana, czy specjalista psycholog itp. pomoże Panu znaleźć tematy do rozmów z kobietami, ale na pewno można z nimi popracować nad Pana nieśmiałością i spróbować ćwiczeń behawioralnych, które pozwolą testować Pana pewność siebie. Proponuję także skupić się na rehabilitacji neuropsychologicznej, która może zwiększyć Pana komfort wypowiedzi i funkcjonowania poznawczego.

Dużo siły życzę i pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Dzień dobry,
oczywiście psycholog może pomóc w rozwiązaniu problemu, który został przedstawiony w pytaniu. Proponuję osobistą wizytę u specjalisty. Pozwoli ona ocenić zasoby, mocne strony. Zaplanować skuteczne formy wsparcia. Zachęcam również do zapoznania się z moimi odpowiedziami na podobne pytania, które zostały opublikowane wcześniej: „nie potrafię podejść do dziewczyny i zagadać do niej” oraz „problem zdobycia dziewczyny, gdy pytam się o chodzenie”. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, seksuolog, diagnosta.
Witam, jak najbardziej zachęcam do spotkań z psychologiem bądź psychoterapeutą. Spotkania te pomogą w komunikacji. Pozdrawiam :)
Dzień dobry,
Na pewno trudno o gwarancje, że po kontakcie z psychologiem/terapeutą pozbędzie się Pan wszelkich z opisanych przez Pana problemów. Natomiast z pewnością warto się temu przyjrzeć. Być może jakiś rodzaj treningu umiejętności społecznych byłby Panu pomocny. Pozdrawiam serdecznie.
Robert Czeszkiewicz
Terapeuta może potrenować i poprawić umiejętności społeczne oraz poszukać pewnych przekonań, które odpowiadają za opór w kontaktach z kobietami. Warto spróbować...
Szanowny Panie, jeśłi przyczyny problemów są psychologiczne (na przykład lęk, negatywne przekonania o sobie, wstyd) to praca z psychoterapeutą lub psychologiem może Panu pomóc. Polecam Panu udac się na kilka konsultacji w celu przeprowadzenia diagnozy. Pozdrawiam
Dzień dobry, oczywiście psychoterapeuta może pomóc Panu poradzić sobie z taką trudnością. Jeśli ma Pan również problemy z pamięcią- korzystne byłoby gdyby skorzystał Pan z diagnozy neuropsychologicznej. Pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie, psycholog czy terapeuta jest przede wszystkim od tego by użytecznie służyć wiedzą i kompetencjami innym osobom, które się do niego zwracają. Zakres usług jest różny w zależności od spraw, z jakimi dana osoba się zwraca oraz możliwościami danego terapeuty. Odpowiadając na Pana pytanie, jest możliwe by specjalista jakim jest psycholog pomógł Panu pracować np. nad budowaniem relacji, więzi, pracą nad przełamywaniem pewnych indywidualnych barier. Pozdrawiam serdecznie.
Dobry psycholog mógł by pomóc, czasem psycholog współpracuje też z psychiatrą w celu wzmocnienia terapii farmacją , natomiast na pierwszym etapie sugeruje konsultacje psychologiczną. Czasem wystarczy rozmowa, by rozwiązać nasze problemy . Trzymam za Pana kciuki !