problem po TURP

3 odpowiedzi
dzien dobry, szanowny panie jestem po TURP dwukrotnym17 marca i 1 kwietnia 2015 roku po tych zabiegach nie mam erekcji, nie mam wytrysku, nie mam popędu, czy mozna to w jakis sposób powstrzymac, wyleczyc, dodatkowo , mam zanik członka , ktory z 17 cm w czasie erekcji przed operacjami, teraz jest 9cm, co robić , jestem młodym M,do tego mam nie trzymanie moczu np. podczas kichania, wysiłku np dzwigania przedmiotu i czasami bezwiedny wyplyw moczu, tyle urologia XXI mi zrobiła, operacja była z powodu gruczoaka stercza w celu poprawy jakosci zycia, prosze o informacje rade , pozdrawiam
To nie jest prosty problem, ale nie beznadziejny. Wymaga fizjoterapii, i leczenia urologicznego oraz pomocy seksuologa. Nietrzymanie moczu, można leczyć neurostymulacją przez odbyt (fizjoterapia), W sprawie erekcji należało by spróbować sildenafilu(viagry) minimum 50mg. W aptece można kupić bez recepty tabletkę 25 mg, jednak na recepty jest to duzo tansze.. "Zanik" członka raczej nie jest jego rzeczywistym zanikiem tylko zmniejszeniem z powodu braku erekcji , ewentualnie cofaniem się do jamy brzusznej w przypadku istnienia zrostów po operacyjnych. Również na to są metody leczenia. W latach 60 w usa opracowano skuteczne metody oparte o sprzęt powszechnie dostępny w sexshopach. Spadek libido jest prawdopodobnie spowodowany całą sytuacja i odbiorem jej psychicznym, powinno się zbadać poziom testosteronu.
Cały temat jest złożony, ale myślę, że przy odpowiedniej determinacji, powinna być znacząca poprawa, mam nadzieje że satysfakcjonująca Pana.

Po tego typu operacjach może dojść do wielu rodzaju powikłań, których nie da się wcześniej przewidzieć. Może dojść do bliznowacenia tkanek po usunięciu prostaty, co może wpływać na zaburzenie ukrwienia krocza, penisa, przepon dna miednicy, uwięźnięcia nerwów np. sromowego, kroczowego. Żeby móc cokolwiek poradzić trzeba przeprowadzić szczegółowe badanie manualne obszaru krocza, dna miednicy, przejścia nerwów itd. Zapraszam do gabinetu. Pozdrawiam
Istnieje gałąź fizjoterapii zajmująca się problemami nietrzymania moczu. W wielu przypadkach ćwiczeniami mięśni dna miednicy da się poprawić funkcję. Pozdrawiam