Problem : niedroznosc nosa,suchy nos, smierdzący śluz, budzenie w nocy podczas spania spowodowane ni

1 odpowiedzi

Problem : niedroznosc nosa,suchy nos, smierdzący śluz, budzenie w nocy podczas spania spowodowane niemożnoścą oddychania przez nos (zazwyczaj blokowany jest jeden otwór nosowy). Podczas dnia również problemy z oddychaniem przez nos.
Czas trwania objawów - ponad półtorej roku
Szukanie pomocy u : wizyta u dwóch laryngologow (jeden prywatny i jeden na NFZ) oraz wizyta u alergologa prywatnie
Leczenie : skierowanie od laryngologalo(NFZ) na operację przegrody nosowej gdyż była krzywa.
INFORMACJE z operacji :
Rozpoznanie: Krzywa przegroda nosowa j. 34.2
Naczynioruchowe i uczuleniowe zapalenie błony śluzowej nosa
Dzialania:
-podśluzówkowe wycięcie przegrody nosowej
-wycięcie małżowiny nosa
-otwarcie zatoki kinowej
-morfologia
-czas APTT
-Czas PT
-FIBR
-badania LABORATORYJNE w normie (fibrynogen, glukoza, potas, sód)
Wizyta kontrolna u prywatnego laryngolog tego który operowal
ZABIEG wykonany pomyślnie, wszystko się zrosło zagoiło
Osobista opinia - Przegroda jest dalej dość krzywa wystarczy spojrzeć w lusterko.
Zatkany nos dalej występuje i postępuje (coraz mocniej zatykany jest nos)
Wizyta u alergologa gdyż jest naczynioruchowe i uczuleniowe zapalenie błony śluzowej nosa.
Badanie uczuleniowe na alergeny negatywne
Pomimo ujemnych wyników stosowanie leków przeciw alergicznych donosowych i doustnych zleconych przez alergologa... Brak poprawy
Leki stosowane zaraz po operacji i później :

Krople do nosa ::
Pronosal - nie udraznia nosa
Rhinoton - jp (jak powyżej)
Sulfarinol - działa świetnie na określony czas (STOSOWANIE NIE zgodnie z instrukcją czyli omyłkowo przedawkowalem co może poskutkowało nieżytem polekowym ale nie jestem pewien )
Rinotac - nie działa
Woda morska - tylko leciutko udraznia
Parafina ciekla - nie działa
Aquamer - nie działa

TABLETKI :
CLARITINE
SUDAFET
AESCIN
Brak poprawy drożności nosa podczas ich stosowania.
Postaralem się szczegółowo opisać moje dotychczasowe leczenie tego uciążliwego zatkanego nosa.
Amatorskie przemyślenia : Na początku problemu z nosem naduzylem kropli do nosa obkurczających tych co można jedynie kilka dni stosować. Pomagały bardzo dobrze lecz coraz gorzej działały więc zaprzestałem ich stosowania. Uderzylem w irygator Clin sin oraz Respimer
RESPIMER - udraznia nos dosyć dobrze lecz na krótki moment gdyż wykorzystałem wszystkie saszetki w postaci roztworu hipertrofocznego (2 saszetki rozpuszczone w wodzie)
ClinSin - po skończeniu się Respimer zacząłem stosować Clin Sin i on tylko podtrzymuje efekt odetkanego nosa z tendencją spadkową czyli z dnia na dzień nos jest zatkany coraz to bardziej.

Mam zamiar testować jeszcze krople do nosa Ectorhin, HysanCare oraz nasometin
(przestrzegając oczywiście ulotek)
Dokupie saszetki do irygatora firmy respimer gdyż on jedynie mnie jak narazie ratuje.
Prośba do lekarzy którzy czytają moje "wypociny" :Prosze o napisanie możliwych dróg leczenia oraz zaproponowanie kogoś kto mógł by mnie skutecznie wyleczyć.
Problem jest poważny więc proszę o stosowne wypowiedzi.
Dziękuję i przepraszam za długi tekst do czytania.
Bardzo proszę o zrobienie wymazu z nosa , oraz badana CT zatok . Pozdrawiam