Problem jest dość złożony, ale postaram się zbytnio nie przeciągać i opisać go jak najzwięźlej. Plec

1 odpowiedzi
Problem jest dość złożony, ale postaram się zbytnio nie przeciągać i opisać go jak najzwięźlej.
Plecy - bolą mnie od ponad dwóch lat, sam już nie mam pojęcia, czy to problem mięśniowy, kostny, czy jakiś inny. Mam 25 lat, jestem dosyć wysportowany, dawniej regularnie ćwiczyłem. Od dłuższego czasu zdarza się to sporadycznie (może raz na dwa tygodnie), właśnie ze względu na ból. Co dziwne, odstawienie ćwiczeń siłowych nic nie daje, a rozciąganie/bieganie/piłka nożna/joga nie pomagają. Po nieco mocniejszej jodze, ze sporym rozciąganiem, plecy na drugi dzień wręcz pieką. Używam regularnie maty do akupresury, ale ulga jest chwilowa. Przy próbach "rozruszania" kręgosłupa często słychać i czuć chrupanie, czy to w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym. Nerw kulszowy być może też nie działa jak powinien, przy ćwiczeniach i rozciąganiu tamtych okolic ból wchodzi na pośladki i trochę na uda.
Nie mam żadnych problemów ruchowych, w skłonie potrafię całymi dłońmi dotknąć podłoża, więc wszystko byłoby ok, gdyby nie ten stały, mocny ból, będący czasem nie do zniesienia. Przez niego czuję się ospały, słabszy, czasem oddycham jakby ciężej. Z dziwnych rzeczy - mięśnie po wysiłku regenerują mi się o wiele dłużej niż jeszcze 3-4 lata temu i chyba nie chodzi tu nawet o zakwasy.
Rok temu byłem u fizjoterapeuty, nie wykrył nic strasznego, stwierdził, że mięśnie mogą być bardzo pospinane. Zalecił roller, siedzenie na dmuchanej "poduszce" w wypustkami itp., ale to nic nie daje. Jak już wspomniałem - joga i mata do akupresury także. Pracuję zdalnie z domu, ruchu może nie mam bardzo dużo, ale staram się być aktywny. Siedzenie przy komputerze zamieniłem na stanie, było trochę lepiej, ale też trudno powiedzieć, żeby to był złoty środek.
Nie wiem co powinienem zrobić, czy najlepiej zrobić rezonans/tomografię, czy może potrzebne są jakieś zastrzyki. Mam nadzieję na uzyskanie tu jakiejś opinii i pomocy, żeby ruszyć z naprawianiem problemu.
Pozdrawiam.
Witam
Jest pan dość młody więc z takimi dolegliwościami proszę zgłosić sie do dobrego reumatologa i diagnozować się w kierunku spondyloartropatii osiowej