Prawie trzy miesiące temu przeszłam grupę żołądkową. Po niej moje wypróżnienia nie wróciły do normy.

1 odpowiedzi
Prawie trzy miesiące temu przeszłam grupę żołądkową. Po niej moje wypróżnienia nie wróciły do normy. Męczy mnie przewlekła biegunka (prawdopodobnie tłuszczową, ponieważ ciężko spłukać ją w toalecie), bóle brzucha, ogromne wzdęcia, odbijanie, zgaga, jeśli nie mam biegunki to stolec jest ołówkowaty. Czasami widoczne są niestrawione resztki pokarmu. Często boli mnie po prawej stronie brzucha nieco niżej niż jajniki. Zrobiłam wiele badań potrzebnych do ułożenia diety przez dietetyka klinicznego. OB 20, morfologia idealna, trzustka przebudowana tłuszczowo, wykluczona celiakia. W najbliższym czasie wykonam jeszcze test SIBO. Jakie badania powinnam jeszcze wykonać? Czy te objawy mogą świadczyć o stanie zapalnym jelit ?
Po infekcji często jelito jest jeszcze długo nadwrażliwe, gdyż dochodzi do zachwiania równowagi bakteryjnej wypracowanej przez wiele lat. Można rozważyć w tej sytuacji leczenie ryfaksymina oraz probiotykoterapię, taki proces może trwać kilka miesięcy.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.