Prawie rok temu zaczął się dla mnie nerwowy okres. W ciągu paru tygodni pojawiły się u mnie problemy ze snem, utrata wagi, pogorszenie nastroju, kołatanie serca. Trafiłam do szpitala z powodu omdlenia i kołatania serca. Badania wykazały, że serce jest zdrowe. Lekarz rodzinny stwierdził depresję i stany lękowe. Od 8 miesięcy przyjmuję pramolan, nie zgodziłam się na psychologa/psychiatrę. Próbuję odstawić tabletki. Od 3 miesięcy przyjmowalam 1/3 dawki, od 6 dni nie biorę w ogóle. Pojawia się obniżony nastrój, przyspieszone bicie serca, zawroty głowy, nudności, brak apetytu, bóle głowy, kłopoty z zasypianiem. Czy są leki, suplementy, które pozwolą mi przetrwać, przynajmniej fizycznie, ten okres? Nie chcę znowu trafic do szpitala. Czy pomogą krople nasercowe, uspakajające bez recepty? Mam 27 lat.
 Radosław Krąpiec
Radosław Krąpiec
Psycholog, Terapeuta
Warszawa
Droga Pani,
psycholog i psychiatra są właśnie specjalistami, którzy mogą Pani pomóc. W powrocie do zdrowia i być może również w nietrafieniu ponownie do szpitala. Pozdrawiam, Radosław Krąpiec

mgr Aleksandra Zmudzińska
mgr Aleksandra Zmudzińska
Psychoterapeuta, Logopeda
Warszawa
Szanowna Pani
Objawy takie jak obniżony nastrój, przyspieszone bicie serca, brak apetytu, bóle głowy, mięśni, ucisk w klatce piersiowej, trudności z zasypianiem lub wybudzaniem sie ze snu występują powszechnie w stanach depresyjnych i lękowych. Są one alarmem wysyłanym przez ciało i sygnalizują że dzieje się coś złego. Przyjmowanie leków bez pochylenia się nad przyczynami może jedynie na jakiś czas wygłuszyć Pani objawy. Psychoterapeuta jest osobą, ktora pomoze odkryć przyczyny lęku i depresji a psychiatra dopasuje leki (jeśli jest taka potrzeba) by mogła Pani jak najlepiej skorzystać z pracy psychoterapeutycznej i by objawy depresji i lęku już nie wracały.
Pozdrawiam
Aleksandra Zmudzińska

dr Patrycja Cyganik-Jóźków
dr Patrycja Cyganik-Jóźków
Terapeuta, Psycholog, Psychoterapeuta
Szczawno-Zdrój
Witam, opisane przez Panią symptomy zazwyczaj występują w stanach depresyjnych, lękowych. Są sygnałami z ciała, że dzieje się coś niepokojącego. W powrocie do zdrowia pomocna może być wizyta u psychoterapeuty i psychiatry w dowolnej kolejności.
Do czego zachęcam.
Pozdrawiam

Specjaliści w zakresie leczenia: depresja

Anna Raban

Anna Raban

Psychiatra

Warszawa

Magdalena Weisbrodt

Magdalena Weisbrodt

Lekarz rodzinny

Sopot

Izabela Działak-Śliwa

Izabela Działak-Śliwa

Psycholog, Terapeuta

Poznań

Paula Całun-Nadulska

Paula Całun-Nadulska

Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta

Warszawa

Małgorzata Rakusa - Suszczewska

Małgorzata Rakusa - Suszczewska

Psycholog, Terapeuta

Warszawa

Danuta Myłek

Danuta Myłek

Alergolog, Dietetyk, Dermatolog

Warszawa

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 154 pytań dotyczących usługi: depresja

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.