poziom hormonu TSH w ciąży

1 odpowiedzi
Dzień dobry. Zwracam sie do Pana z następującym problemem, a mianowicie poziomem TSH. Mam 31 lat obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży i poziom TSH jest na poziomie 3,5, dodatkowo wykonałam badanie poziomu hormonow FT3 i FT4 które wynoszą FT3-13 pmol/l oraz FT4- 4,85 pmol/l. Mój ginekolog poradził aby skonsultować to ze specjalistą endokrynologiem. W związku z powyższym zwracam się z pytaniem czy taki poziom TSH oraz pozostałych hormonów powinno mnie niepokoić, czy jest to zagrożenie dla zdrowia mojego oraz dziecka? Czy wymagane będzie leczenie? Proszę o odpowiedź.
Konsultacja endokrynologiczna jest wskazana. Wynik TSH jest za wysoki (w ciąży nie powinien przekraczać 2,5). Wskazane jest wdrożenie leczenia hormonem tarczycy. Korzystnie byłoby oznaczenie anty TPO i ew. powtórzenie TSH. Dla prawidłowego rozwoju ciąży zalecane jest TSH poniżej 2,5.
Pytanie dotarło do mnie 26/27 sierpnia 2016 r.