powrót choroby?

3 odpowiedzi
Witam, cierpiałem przez kilka lat na schizofrenie. Odstawiłem leki konsultując to z moim psychiatrą, czułem się dobre, a teraz stopniowo sie staczam nie chodzi tylko o wyczerpanie psychiczne, ale popadam w częstsze picie alkoholu w celu lepszego nastroju (ok 1-3x w tyg) i tego w sobie nie lubię ze cos mi daje lepsze samopoczucie. I tu rodzi sie pytanie wiele mam za sobą łącznie z pobytem w szpitalu psychiatrycznym na oddziale i źle dobranym (zmienianymi na moją prośbę) lekami, po których czułem sie źle lecz początkowo z pól roku bylo w miare. Nie chce wracać do leków z powodu bycia "warzywem" i wyjętym z zycia miedzy ludźmi. Czy jedna platna wizyta jest w stanie postawić diagnozę a nie tylko zapraszam ponownie bo ja nie mam na to pieniędzy. Nie chce znowu słyszeć niech Pan jedzie tam i tam na terapie. Ja potrzebuje rady tu i teraz, tak wiem ze to tak nie działa ale kiedy znowu wpadne w tą pętlę zaburzeń i dołowania i sie na nowo ze jestem oderwany od rzeczywistości mogę pożegnać sie z normalnym życiem. Nie będę miał do czego wracać bo moja rodzina tego nie akceptowala wczesniej i nadal tak jest. Nie wiedza o moim stanie nie chce mówić i nie chce słyszeć ze jestem taki i taki. Proszę o jakąkolwiek odp. Pozdrawiam
Z tego co Pan pisze, diagnoza została już kiedyś postawiona. Obecnie można się zastanowić, czy to, co Pana męczy jest nawrotem objawów psychotycznych, czy na przykład epizodem depresji, który też w schizofrenii może się zdarzyć i od tego uzależnić ewentualne leczenie. Nie mogę obiecać, że jedna wizyta wystarczy, bo nawet jeżeli po jednej wizycie będzie można postawić "diagnozę", to leczenie jest procesem długotrwałym. Samoleczenie za pomocą alkoholu jest pułapką , więc im szybciej zwróci się Pan o pomoc do fachowców, tym większa szansa otrzymania skutecznej pomocy.
Pozdrawiam
Marta Nakonieczna

Szanowny Panie,
ja osobiście nie wierze w MacPsychiatrię. W przypadku Pańskiej choroby wymagana jest stała okresowa obserwacja po to by w porę wychwycić i zareagować na niepokojące sygnały. Ja osobiście nie znam innej metody leczenia schizofrenii niż farmakoterapia. Wszystko inne może mieć jedynie działanie wspomagające.
Z wyrazami szacunku
Z tego, co Pan opisuje potrzebny jest najprawdopodobniej powrót do leczenia farmakologicznego. Nie musi Pan leczyć się prywatnie. Proszę zapisać się do Poradni Zdrowia Psychicznego, która ma podpisaną umowę z NFZ.