POWOD UCISKU W KLATCE?

4 odpowiedzi
Witam
Chciałabym zapytać jaki może być powód nagłego ucisku w klatce piersiowej oraz problemy ze złapaniem tchu podczas pracy w szybszym tempie? Konieczne jest EKG ? Czy sa moze jakies witaminy wspomagajace prace serca dla osob w mlodym wieku? Pozdrawiam!
Duszność jest objawem wielu chorób zarówno układu krążenia, jak i oddechowego. Czasami może też wynikać z otyłości, anemii lub mieć podłoże psychogenne. Aby wykluczyć podłoże związane z chorobami serca trzeba wykonać różne badania. Trzeba się więc udać do lekarza. Na pewno witaminy nie są panaceum na takie objawy.

Bóle w klatce piersiowej - to objaw do wyjaśnienia, może mieć wiele przyczyn. Ważna jest charakterystyka takiego bólu, okoliczności jego powstawania, czasokres trwania, schorzenia współistniejące itp. U osób młodych- objaw raczej niegroźny i przemijający. Ale, żeby czegoś nie zaniechać, trzeba skonsultować z internistą i ewent. dokonać podstawowych badań, EKG na pewno. A czasem znacznie szersza diagnostyka jest potrzebna. Pozdrawiam.
Szanowna Pani/Szanowny Panie, ponieważ ucisk w klatce piersiowej może niekiedy być manifestacją ostrego zawału serca (a zatem stanu stanowiącego bezpośrednie zagrożenie życia!), muszę odmówić jakiejkolwiek odpowiedzi na odległość poza wyraźnym sformułowaniem zalecenia, że każdy człowiek odczuwający ból/ucisk/dławienie/ściskanie/pieczenie w klatce piersiowej, trwające ponad 20 minut, niemające innego wyjaśnienia, powinien KONIECZNIE natychmiast skontaktować się z pogotowiem ratunkowym.
ból w klatce piersiowej zawsze wymaga weryfikacji klinicznej przez specjalistę. Proszę nie ignorować takiego stanu zdrowia, bo to może skończyć się nieszczęściem. Proszę zapisać się do kardiologa