Potrzebuję terapeuty, który nakieruje mnie w odpowiednią stronę leczenia. Mam 26 lat, jestem DDA i m

4 odpowiedzi
Potrzebuję terapeuty, który nakieruje mnie w odpowiednią stronę leczenia. Mam 26 lat, jestem DDA i mam ogromne problemy ze sobą, z którymi wiem, że nie poradzę sobie sam. Jestem strasznie nerwowy, narcystyczny, egocentryczny, podejrzewam u siebie manie seksualną. Objawami tego są; brak odczuwalnego szczęścia, brak chęci do życia, znudzenie samym życiem (uważam, że zobaczyłem już większość), manipulowanie bliskimi dla własnych korzyści, oportunizm, jeśli się wypowiadam, to mam ton agresywny, bardzo szybko można wyprowadzić mnie z równowagi, gdy nacisnie się odpowiednie guziki, nieumiejętność określenia swojego zdania, lub częsta jego zmiana, nieustanna chęć i gotowość do seksu. Jestem w związku od roku i ośmiu miesięcy. Chce zadbać o siebie, ponieważ widzę, że krzywdzę swoją partnerkę, która leczy się teraz przy pomocy leków SSRI. Jednakże jestem w trakcie przeprowadzki do innego kraju i potrzebuje terapii internetowej. Chce również pójść do szpitala psychiatrycznego na diagnozę, jeszcze przed wyjazdem. Nie mam już sił znosić samego siebie, bo moje zachowania krzywdzą moich bliskich. Z góry dziękuję za wszelkie rady i odpowiedzi.
Dzień dobry. Ważne, że widzi Pan swoje trudności i chce nad nimi pracować. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

Witam, bardzo ważne jest to co Pan napisał na swój temat, ale wyobrażam sobie, że trudno jest udźwignąć tak wiele negatywnych myśli o sobie. Najlepiej jeśli jeszcze przed wyjazdem udałoby się Panu znaleźć psychoterapeutę i odbyć chociaż 3 spotkania osobiste, które pozwolą też Pana bliżej poznać. Zapraszam do kontaktu, prowadzę też psychoterapię przez Skype. Pozdrawiam Anna Bernatowska
Dzień dobry, z szacunkiem odbieram Pana chęć wzięcia odpowiedzialności za swoje funkcjonowanie i podziwiam samoświadomość. Nie jestem pewna, czy w szpitalu bez przyjęcia na obserwację zostanie Panu postawiona diagnoza i też nie wiem, do czego jest Pana ona potrzebna. Jeśli jednak jej Pan chce, to szybszym sposobem byłaby wizyta u psychiatry lub psychologa klinicznego.
Co do pracy nad sobą, przedstawione przez Pana problemy są wielowątkowe, więc polecałabym regularną psychoterapię (raz lub dwa razy tygodniowo) twarzą w twarz w gabinecie, szczególnie w pierwszych kilku tygodniach/miesiącach. Mógłby Pan zacząć w ten sposób terapię w Polsce i kontynuować przez internet lub poszukać psychoterapeuty już w kraju, do którego Pan wyjeżdża. Powodzenia!
Nie wydaje mi się z tego opisu, aby potrzebny był pobyt w szpitalu psychiatrycznym. Bardzo prawdopodobne, że Pana nadaktywność seksualna jest związana z seksoholizmem, czyli uzależnieniem od seksu. Jest to uzależnienie behawioralne, podobnie jak np zakupoholizm czy hazard. Przy tym pojawia się również rozdrażnienie, wybuchy złości, nerwowość, a także próby (najczęściej nieudane) zapanowania nad zachowaniami seksualnymi oraz wstyd i poczucie winy po takim seksie. Zachowania te są raniące nie tylko dla partnerki, ale i dla Pana. Dobrze, oprócz wizyty u terapeuty znającego temat uzależnień, pójść na mityng Anonimowych Seksoholików. Warto zajrzeć na ich strony i poczytać, być może odnajdzie Pan tam siebie (proszę poszukać w wyszukiwarce, nie mogę podać adresu www tą drogą). Powodzenia.