Potrzebuję porady odnosnie cukrzycy ciążowej to moje wyniki Na czczo 74 Po godzinie 182 Po dwóch

1 odpowiedzi
Potrzebuję porady odnosnie cukrzycy ciążowej to moje wyniki
Na czczo 74
Po godzinie 182
Po dwóch 148
Czy to oznacza że mam cukrzycę i jakie są normy????
Kryteria rozpoznania cukrzycy ciążowej (wg WHO 2013) na podstawie OGTT z użyciem 75 g glukozy:
1) glikemia na czczo 5,1–6,9 mmol/l (92–125 mg/dl)
2) glikemia w 1 h OGTT ≥10 mmol/l (180 mg/dl)
3) glikemia w 2 h OGTT 8,5–11,0 mmol/l (153–199 mg/dl).
Do ustalenia rozpoznania wystarczy spełnienie jednego z tych kryteriów.
Tak więc Pani wyniki dają podstawę do rozpoznania cukrzycy ciążowej .
Konieczna konsultacja diabetologiczna ( do czasu wizyty u diabetologa warto prowadzić samokontrolę glukometrem i stosować dietę - można znaleźć w internecie )
Cukrzyca ciążowa - pod warunkiem prawidłowego postępowania - nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ani Pani ani Dziecka.