Posterydowe zapalenie skory twarzy

1 odpowiedzi
Dzien dobry,
Stosowalem Fuciped Lipid na twarz przez 3 miesiace.
Powodem bylo zaczerwienienie policzka oraz czola po wysilku fizycznym i chyba po odzywce bialkowej.
Po znacznej poprawie obecnie mam powazny problem z twarza - male krostki i zaczerwienienie w tych miejscach w ktorych byla stosowana masc.
Od pol roku walcze z twarza roznymi masciami - najlepiej pomaga protopic oraz elidel.
Niestety skora w tych miejscach cżesto jest nadal zaczerwieniona i przypomina delikatny stan zaplany.
W momencie zaprzestania stosowania masci protopic problem sie nasila.
Czy nie powinienem dodatkowo stosowac jakis witamin lub antybiotyku.
Zauwazylem rowniez ze pod swiatlem skora ta jak by miala inna strukture w sensie bardzo gladka i delikatnie swiecaca ale bardziej tak jak by ktos kore z drzewa zerwal.
Czy moze to byc posterydowe zapalenie skory ?
Z gory dziekuje za odpowiedz.
Tak,może być posterydowe powikłanie ze ścieńczeniem naskórka.Elidel lub Protopic w takim układzie powinien Pan stosować co 2 gi dzień przynajmniej 3 miesiące. Ale bardzo byłoby dobrze pokazać te zmiany u dermatologa,gdyż leczenie przez maila jest mało profesjonalne.