Postępowanie po usunięciu ósemki

4 odpowiedzi
Witam. W sobotę rano miałem usuwaną górną ósemkę. Usuwanie było standardowe bez nacinania itp. Lekarz nie przepisał mi antybiotyku. Jeden dzień utrzymywał się lekki ból i minimalna opuchlizna. Po jakim czasie mogę normalnie jeść po tej stronie i płukać usta?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Szanowna Pani,
Sugeruję kontakt z lekarzem prowadzącym, ponieważ takie zalecenia zeleżne są od przebiegu ekstrakcji oraz indywidualnego stanu pacjenta i najlepiej jak wskazań udziela lekarz przeprowadzający zabieg.

Pozdrawiam, Michał Jonasz

Płukać usta po trzech dniach od zabiegu delikatnie, jeść zwykle po tygodniu.
Witam, jeżeli rana po usunięciu została zszyta, to można już w drugiej dobie płukać usta oraz jeść miękkie rzeczy. Jeżeli nie, proszę powstrzymać się od płukania i jedzenia po stronie operowanej 5-7 dni. Pozdrawiam. Damian Dudek
Jeżeli lekarz przeprowadzający zabieg nie zalecił inaczej to standardowo można jeść w ten sam dzień - dieta powinna się składać z chłodnych i miękkich potraw. Jamę ustną delikatnie można płukać od dnia następnego po usunięciu zęba. Pozdrawiam.