Poronienie badanie allo mlr

8 odpowiedzi
Witam,
Jestem po trzech poronieniachej, ciąża obumarla. Robiliśmy z moim mężem badania genetyczne i all mlr. Genetyczne są w porządku. A badania all mlr , u mnie przeciwciała blokujące. Wynik testu cytotoksycznego w mojej surowicy nie stwierdzono obecności przeciwcial cytotoksycznych przeciwko wyizolowanych limfocytom męża. kontrola pozyt 100% komórek martwych, kontrola negatywna 2 %komórek martwych, surowica badana 2% komórek martwych. Co to może znaczyć? Obawiamy się że właśnie wynik jest bardzo zły,a termin do lekarza dopiero za dwa tygodni i nie wiem co mam myśleć...z gory bardzo dziękujemy za odpowiedz!
Witam,
Obecność przeciwciał blokujących to dobry wynik, podobnie brak przeciwciał cytotoksycznych. Knieczna jest wizyta u lekarza zlecającego badanie.
z poważaniem
Tomasz Łabiak

Szanowna Pani.
W Krakowie tematyką tą zajmuje się Pan Doktor Sacha.
Pozdrawiam SK.
Szanowna Pani,
Należy zgłosić się z wynikami do lekarza prowadzącego. Utrata trzech ciąż i nieprawidłowe wyniki badań immunologicznych mogą wymagać dalszej diagnostyki i ew leczenia (np szczepienia) celem przygotowania do starań o następną ciążę. Pozdrawiam.
Szanowna Pani, jest wiele badań próbujących wyjaśnić przyczyny utraty ciąży. wiele z nich ma wartość tylko teoretyczną - ponieważ nie ma uznanych metod leczenia zaburzeń immunologicznych lub są one w fazie doświadczalnej. w związku z tym trudno mi się odnieść do Pani wyników. Najważniejsze, że zachodzi Pani w ciążę.
o ile mi wiadomo jest w Polsce jeden ośrodek zajmujący się tym tematem. Zdecydowana większość innych go nie podejmuje. tzn. że brak rutynowych postępowań. Wiem, że Pani nie uspokoiłem. Życzę powodzenia. pzdr artur mazur kalisz
Nie wytwarzają się w Pani organizmie przeciwciała cytotoksyczne przeciw limfocytom męża, to dobrze.
Przeciwciała blokujące pojawią się gdy będzie Pani w ciąży aby ją chronić.
Powinna Pani tej porady zasięgnąć u immunologa . Pozdrawiam !
Witam serdecznie,
nie wytwarza Pani przeciwciał przeciw limf. męża, to dobrze.
Ogólny wynik pozytywny.
Proszę omówić ze Swoim lekarzem prowadzącym dalsze postepowanie, w zależności od wielkości poronień-diagnostyka APS, trombofilii, ocena budowy macicy w hsc.
Pozdrawiam i szczęścia życzę
Polecam Pani specjalistę w tym temacie dra Jacka Magnuckiego Klinika Magnuccy