poronienie

4 odpowiedzi
witam w listopadzie miałam zabieg łyżeczkowania chciałam się zapytać w jaki sposób się dowiedzieć jaka była przyczyna poronienia poroniłam w 6 tyg ciąży
Niestety nikt Pani nie odpowie na to pytanie. Zakładam, że Pani i Partner to osoby zdrowe.

1.Wynik HP z wyskrobin, 2.badania w kierunku TORCH, w większości przypadków tło nieznane - oddziaływanie czynników poligamiczno - środowiskowych
Proszę zgłosić się do specjalisty,który z pewnością pokieruje na analizy laboratoryjne,które mogą,jednak nie muszą,wyjaśnić przyczynę niepowodzenia.Przyczynę poronienia pierwszej ciąży często trudno ustalić,ale nie oznacza to,iż kolejna próba się nie uda.Życzę powodzenia .
Tylko na podstawie badania wyskrobin z macicy można sprawdzić przyczynę poronienia.Jesli to jest pierwsze poronienie najczęściej przyczynami sa przyczyny genetyczne, wady zarodków.Nie ma potrzeby wtedy szukania przyczyny poronienia. odczekać 2-3 miesiące i starac się zajść w kolejna ciążę i brać kwas foliowy .