porada przy ASD II

1 odpowiedzi
Witam.
U mojej córki wykryto w 4 tygodniu życia wade serca tj; ASD -II
9 przegroda między komorowa z dość szerokim otworem owalnym) i przeciek lewo prawy, w ECHO serca uwidoczniono przewage miedzy komorową. Lekarz stwierdził że dziecko jest małe i że to zostanie lub samoistnie zarośnie lecz z wizytą kontrolną w 17 tygodniu życia dziecka wyszło:
AS 130min; cichy szmer w polu t płucnej
EKG- tachykardia, przewaga elektryczna prawej komory
ECHO: poszerzona prawa komora serca
ASD- 10-11 mm dość duży przeciek lewo prawy
czyność skurczowa lewej komory w normie
włączono verospiron 1x 1/4 tab
i lekarz stwierdził że potrzebna jest operacja
czy napewno ta operacja będzie potrzebna? czy nie obeszło się na zabiegu?
ubytek jest dość duży i faktycznie może skończyć się zabiegiem, jednak dziecko jest jeszcze dość małe i wszystkie przebiegi są możliwe, również z samoistnym zamknięciem, należy wykonywać regularne wizyty kontrolne z pomiarem ubytku oraz stosować verospiron, jeśli w czasie kolejnych wizyt nie będzie widoczne zmniejszanie się ubytku, trzeba będzie wykonać zabieg w przyszłości