Poniżej przedstawiam wyniki badań związanych z tarczyca i 3 różne opinie. FT3 7.61 FT4 22.98 TSH 0

1 odpowiedzi

Poniżej przedstawiam wyniki badań związanych z tarczyca i 3 różne opinie.

FT3 7.61
FT4 22.98
TSH 0.010
anty TPO 1.189
Trab 1,12

Pierwsza opinia ~ nadczynnosc i hashimoto.
Druga opinia ~ graves basedova I hashimoto
Opinia 3 ~ nadczynnosc i stan zapalny przejściowy
Usg - brak gozkow, tarczyca niejednorodna, plamiasta, lekko powiększona

W rodzinie od 2 pokoleń kobiet występuje hashimoto.

Przyjmowane leki (od tygodnia)
Tyrozol 60 mg (3x20 mg)
Witamina B6, D3 (2000 j.)

Objawy, z którym zgłosiłam się na badania
Drżenie nóg
Ból głowy
Rozdrażnienie
Kolatania serca i chwilowe duszności
Biegunki i zaparcia na przemian
Liczne zmiany skórne

Pozostale wyniki (morfologia, mocz) idealne.

Proszę o podpowiedz której diagnozie zaufać ponieważ są zupełnie sprzeczne.
Dzień dobry. Przedstawiony obraz wskazuje na chorobę Geavesa i Basedowa ale właściwe rozpoznanie ustala się po zobaczeniu i zbadaniu Pacjenta oraz wykonaniu USG. Pozdrawiam serdecznie.