Pomyłka w ocenie wieku płodu

1 odpowiedzi
Witam serdecznie!
Pragnę się do Państwa zwrócić z ogromnie ważnym dla mnie zapytaniem.
Otóż chodzi o wykluczenie ewentualnej pomyłki w określeniu wieku ciąży. Postaram się rzetelnie opisać swoją sytuację. Spotykałam się z mężczyzną, z którym ostatni raz odbyłam stosunek (przez jakiś czas bez zabezpieczenia) 16 stycznia, przy czym miesiączka była 9.01, więc było to na 8 dzień po okresie. Cykle mam dość regularne – zazwyczaj 30 dniowe. Podjęłam decyzję o rozejściu się z tamtym mężczyzną, ponieważ spotkałam tę „właściwą” osobę, z którą jeszcze pod koniec stycznia współżyłam. Zaszłam w ciążę.. Będzie to moje pierwsze dziecko, więc jak pewnie większość przyszłych mam jestem pełna obaw. Dodatkowo chciałabym nadmienić, że jestem osobą z nerwicą i mimo ciąży z wieloma sprawami nie potrafię sobie radzić. A problem, z którym się do Państwa zwracam, nie daje mi cieszyć się w pełni z przeżywanego aktualnie stanu.
Przedstawię wyniki odbytych badań. Jestem aktualnie (28.06) w 20 tygodniu ciąży - 19 tyg i 5 dni. Termin porodu wyznaczono na 17 listopada. O ciąży dowiedziałam się 22.03 (usg GS: 10.7 mm, GA: 5w 4d). 24 marca zrobiłam badanie beta HCG (wynik: 28 364, 00 mIU/ml). Kolejne badanie USG miałam 26 kwietnia (CRL 16,54, GA 8w1d, AUA 8w1d), po czym poszłam na jeszcze jedno badanie kontrolne USG 26.04 (CRL 4,56, GA 11w3d, EDD 12.11.2016). Dnia 4 maja byłam na pierwszym badaniu prenatalnym oceniającym ryzyko w I trymestrze (wiek ciążowy wg OM 11w 6d, na podstawie USG 12w 3d, CRL 55,0mm, BPD 18,4mm, NT 1,1mm, NB 1,9mm). 10 maja miałam wizytę u lekarza prowadzącego – CRL 7,35, GA 13w 5d +/- 11d, EDD 10.11.2016. Ostatnie przebyte badanie kontrolne odbyło się 14 czerwca (17w 6d). Lekarz stwierdził na podstawie USG, że dziecko waży ok. 200 gram. Jestem osobą szczupłą i do tej pory przytyłam około 2kg. Pierwsze ruchy – których myślę nie mogłam pomylić z czymś innym poczułam właśnie tego samego dnia. Czuję je gdy leżę płasko na plecach lub siedzę. Słyszałam, że data pierwszych ruchów też wiele mówi o wieku ciąży (jako pierworódka poczułam je raczej dość wcześnie – koniec 18 tygodnia). Obawiam się tego, że kobieta może urodzić 2 tygodnie przed lub po terminie, co ewentualnie pokrywa się z datą stosunku z 16 stycznia… Myślałam o badaniach genetycznych w ciąży dla własnego spokoju, ale są one bardzo kosztowne.
Serdecznie proszę o odpowiedź na moje pytania: czy istnieje jakakolwiek możliwość, że zaszłam w ciążę z poprzednim partnerem (16 stycznia) i że USG przeprowadzone na czterech różnych aparatach może się mylić aż o miesiąc? Jeśli okazałoby się, że będę rodzić z jakichś powodów wcześniej (np . wielkość i gotowość dziecka) może sugerować, że jednak doszło do pomyłki? Wiem, że dla wielu moje pytanie będzie irracjonalne, lecz dla mnie zbawienne…
Bardzo Państwa proszę o rozwianie wątpliwości.
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Witam
Przepraszam za póżną odpowiedż,jeżeli nie jest za póżno ,zapraszam na wizytę
Tak duża pomyłka/USG/jest raczej niemożliwa,chyba,że ma pani b.nieregularne owulacje
Pozdrawiam
Dariusz Belka