pomocy

5 odpowiedzi
Witam mam problem mam czarny sznit na szyi nieda sie tego niczym domyć myślałam że jest to brud ale stwierdzono u mnie pcos czytałam że to jest od tego taka zmiana na skórze czy da sie to jakoś usunąć???
Witam,
Z opisu wynika że plama hiperpigmentacyjna występuje w przebiegu acanthosis nigricans.
W większości przypadków jest to zmiana łagodna jednak trzeba poszerzyc diagnostyke zeby wykluczyc zmiany złosliwe.
Czesto przyczyna sa zaburzenia hormonalne: hiperinsulinemia, zespół cushinga czy tak jak u Pani PCOs.
Proponuje poszerzyc diagnostyke w kierunku zaburzen gospodarki weglowodanowej ewnetualnie zmiane obecnie stosowanych leków pozdrawiam

Zmiana, którą Pani opisuje to prawdopodobnie rogowacenie ciemne. Może towarzyszyć różnym stanom chorobowym, także PCOS. W pierwszej kolejności powinno się zająć chorobą podstawową (wskazana konsultacja ginekologiczna, endokrynologiczna). Leczenie dermatologiczne zależy od nasilenia dolegliwości i może być dobrane dopiero po zbadaniu pacjenta w gabinecie.
Przedewszystkim nalezy wyrownac endokrynologiczne, leczenie miejscowe nie bedzie skuteczne , do rozwazenia leczenie laserem lub glebokie peelingi ( choc rownież skutecznosc tych metod jest ograniczona).
Nie mam pojęcia co to jest "sznit" a w dodatku taki, którego Próbowała Pani zmyć ???Domyślam się wiec, że jest to zmiana barwinkowa lub rodzaj rogowacenia, czy da się usunąć i co to jest odpowie Pani lekarz dermatolog, do którego na wizytę gorąco zachęcam. Zespół policystycznych jajników o którym Pani pisze, raczej nie ma wpływu na zmianę "trudną do zmycia". Powinna więc Pani zgłosić się ze swoimi problemami do ginekologa i dermatologa.
Prawdopodobnie przebarwienie? Celem doboru właściwego sposobu terapii proszę udać się do dermatologa na badanie.