Pomoc z Hashimoto

7 odpowiedzi
Moje pytanie jest krótkie. Czy umie pani, dietą, a nie farmakologią, wyeliminować zapalenie Hashimoto? Nie chodzi mi o zaleczenie lub "łatanie" problemu hormonami, tylko realne pozbycie się problemu? Jakie badanie byłyby potrzebne na początek?
Dzień dobry,
Zgodnie z obecnym stanem wiedzy leczenie farmakologiczne wraz z leczeniem dietetycznym pozwala na ustabilizowanie hormonów przy chorobie Hashimoto. Odpowiednio zbilansowana dieta pełni ważną rolę w tej jednostce chorobowej, jednak podstawą jest dobranie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, aby poziom hormonów się ustabilizował. Zachęcam do konsultacji endokrynologicznej, a dopiero po wykonaniu wszelkich badań zapraszam do mnie na konsultację dietetyczną. Wtedy ustalimy wspólnie plan działania.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, nikt nie jest w stanie zapewnić, że wyeliminuje zapalenie autoimmunologiczne tarczycy. Jest to choroba o podłożu genetycznym. Jest możliwe wejście w stan remisji, zmniejszenie autimmunlogicznego ataku, ale to wszystko zależy od organizmu. Niektórym udaje się zmniejszyć lub odstawić hormony, ale jest to też zależne od stanu tarczycy, jeśli tarczyca jest już zniszczona to nie jest to możliwe. Mamy tutaj dwie odpowiedzi układu immunologicznego - komórkową i humoralną. Humoralną możemy zbadać - są to przeciwciała, ale komórkową jest ciężko (choć można zbadać cytokiny). Potrzebne by były TSH, Ft3, Ft4, antyTPO, antyTG - to jeśli chodzi o tarczycę, jeśli są inne problemy - potrzebujemy więcej badań
Witam
Dietą można poprawić wyniki przy chorobie hashimoto ale choroba jest na tyle poważna, że sama dieta zazwyczaj nie wystarcza. Dieta może być wspomaganiem do leków żeby nie brać ogromnych dawek leków ale niestety dieta nie ma takiej siły aby wyleczyć problem. Można się podjąć takiej diety ale pamiętajmy ze hormony u każdej osoby innaczej działają i nie dam niestety gwarancji wyleczenia tej choroby. Wyniki potrzebne do oceny to TSH, FT3, FT4, USG TARCZYCY, p/ciała anty-TG, p/ciała anty-TPO, p/ciała p.receptorom TSH, LIPIDOGRAM,
Dzień dobry,
Choroba hashimoto to choroba autoimmunologiczna, której nie da się wyleczyć poprzez dietę. Modyfikacjami żywieniowymi możemy walczyć z niektórymi objawami/skutkami hashimoto takimi jak hipercholesterolemia czy nadwaga. Możemy też wpłynąć na lepsze samopoczucie czy zastosować dietę poprawiającą płodność. Jednak musi być Pani świadoma, że zmiany, które zaszły w tarczycy są nieodwracalne. A rezygnację z leczenia farmakologicznego należy dokładnie przedyskutować z endokrynologiem.

Pozdrawiam,
Angelika Korcz.
wszystko w zależności w jakim stopniu ma Pani uregulowane/ rozregulowane hormony. Co do badań moge je Pani podać podczas konsultacji, ponieważ jest ich ponad 20. Po drugie, jeśli okaże się, przykładowo, że ma Pani bardzo duży niedobór wybranej witaminy, to konieczne jest dobranie suplementacji, ponieważ samym jedzeniem nie zawsze wyrównamy braki. Na pracę naszej tarczycy składa się wiele czynników, rownież ilość snu, odpoczynku, poziom stresu itp.. a remisja choroby nie jest możliwa w każdym przypadku. Nie jestem magikiem, dlatego nie chce Pani obiecywać np po miesiącu diety, że Pani wszystkie badania będą w optymalnej normie. Zacząć by trzeba było od znalezienia przyczyny choroby, a następnie wyelimowania produktów, ktore powodują stan zapalny w organizmie, a często jeszcze do tego wszystkiego sa potrzebne badania na nietolerancje pokarmowe. Takze temat jest bardzo obszerny, a te wszystkie działania w 100% i tak nie zagwarantują, ze Pani badania na zawsze bedą idealne.
Witam, dieta przy Hashimoto jest dietą przede wszystkim na zniwelowanie czynników zapalnych tarczyny i ich konsekwencji na rozwój. Nie jestem endokrynologiem więc tabletek nie dobieram (bo to jest rolą lekarza prowadzącego Panią) a ja zajmuję się wyłącznie zależnosciami pokarmowymi. Diety te są bardziej wymagające w porównaniu z dietą ogólną ale są pacjenci (zarówno Panie jak i Panowie) co świetnie sobie radzą i mamy ciekawe doświadczenia i efekty :-) Zadowalające rzecz jasna :)
Do przystąpienia do diety należy zgłosić się z ostatnio wykonanymi badaniami typu: morfologia i poszcególne składowe oraz usg jamy brzusznej jeśli było wykonywane (nie jest wymagane ale ułatwia dobr do parametrów odzywienia) Ponadto kieruję w ramach wizyty także na badania w celu weryfikacji i oceny pod swoim kątem (bez dodatkowych kosztów) tak aby przystąpić właściwie do rozpisania diety.
Mam nadzieję, ze mija odpowiedż jest pomocna!
Witam. Hashimoto jest chorobą autoimmunologiczną, to znaczy, że praca układu odpornościowego zostaje zakłócona i zaczyna on atakować własne tkanki. Choroba ta daje dobre rokowania, jeśli jest odpowiednio prowadzona. Nie ma jednak metody pozwalającej na pełne zahamowanie procesu autoimmunologicznego i powrót do zdrowia, dlatego leczyć się trzeba przez całe życie. Zmiana nawyków żywieniowych i dbanie o odpowiednią dietę w dużej mierze pozwala na łagodzenie objawów. Oczywiście układam diety dla osób z chorobą Hashimoto. Myślę, że mogę Pani pomóc, jednak opieka ze strony lekarza również będzie bardzo istotna. Zapraszam do mojego gabinetu w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 95A. Bardzo proszę o zabranie ze sobą kompletu badań: morfologię, profil lipidowy, glukoza, hormony: TSH, fT3, fT4, PRL, TPO a także USG tarczycy. Warto wykonać sobie jeszcze testy na nietolerancje pokarmowe