pomoc w sprawie dermatologicznej

4 odpowiedzi
Dzien dobry
Prosze o pomoc od kilku lat pojawiaja mi sie na dloniach krostki drobne, ktore po leczeniu mascia z nikaja na okolo 3 tygodnie, potem ponwnie sie pojawiaja. Masci ktore uzywalam to. flucinar , triderm. Choruje rowniez przewlekle na POCHP. Te wypryski na dloniach pojawily sie od momentu przyjmowania lekow wziewnych.Nie wiem czy to ma jakis zwiazek. W chwili obecnej smaruje rece kremem z apteki emolium, oraz mascia z zyworodki.Jednak stan sie zaognia, krosty sa bardziej czerwone, piekace.Prosze o pomoc.
Dzień dobry, możemy mieć do czynienia z co najmniej kilkoma schorzeniami.Niektóre z nich to np łuszczyca krostkowa, przewlekły wyprysk , grzybica skóry.Wszystkie są przewlekłe i wymagają systematycznego leczenia lekami na receptę. Zapraszam na wizytę.Pozdrawiam

Choruje Pani prawdopodobnie na wyprysk potnicowy,którego przyczyny mogą być różne.Należy znależć przyczynę dolegliwości a potem dopiero je leczyć(często są to infekcje wvewnątrzustrojowe, grzybice itp., bądź np alergia kontaktowa czy łuszczyca.Najlepiej w okresie zaostrzenia pokazać się dermatologowi
W przypadku, kiedy stan skóry się nie poprawia trzeba się skonsultować z lekarzem. Zapraszam na wizytę na Jeziorańskiej, postaram się pomóc, pozdrawiam
dzień dobry,
może Pani mieć wyprysk potnicowy lub alergię kontaktową np. na detergenty. Nie łączyłabym występowania zmian na dłoniach z początkiem przyjmowania leków wziewnych.
Nie polecam stosowania Flucinaru ani Tridermu. Konieczna wizyta u dermatologa, zwłaszcza przy nasileniu zmian.