pomoc dla par z Aspergerem /ADHD

7 odpowiedzi
Szukam pomocy dla par u ktorych jedno z partnerow ma niezdiagnozowane zaburzenia (prawdopodobnie asperger). Jestesmy ze soba 10 lat, mamy 3,5 letnie dziecko, a ja czuje jakbym miala dwojke dzieci. Na dodatek odkad mam dziecko moje relacje z matka sa bardzo napiete, one nie akceptuje ani tego jak zyje i jest rozczarowana moim mezem. Walcze o nasz zwiazek ale nie mam juz sil. Obawiam sie ze potrebna nam terapia nie tylko dla par ale i dla kazdego z osobna, mi by poradzic sobie z toksyczna matka a jemu terapia behawioralna by jego zaburzenia nie rujnowaly nam zycia. Od czego mam zaczac? Prosze o pomoc.
witam serdecznie, z pewnością warto zacząć od siebie, serdecznie zapraszam Panią, by mogła poradzić sobie z trudnościami w relacjach, serdecznie zapraszam,

Bardzo wazne jest to co Pani napisała. Widzę, że ma Pani dużą świadomość i przekonanie o potrzebach, zarówno indywidualnych, jak i tych, które dotycza waszego związku. Proponuję zacząć od terapii indywidualnej kazdego z was. Pozdrawiam
Dzień dobry,
moim zdaniem warto by zacząć od terapii pary i w jej toku przyjrzeć się, czy potrzebują Państwo także indywidualnej pomocy, a jeśli tak, to jakiej. Pozdrawiam.
Witam serdecznie! Proszę zachęcić partnera do bezpośredniego kontaktu i wspólnie zapisać się na konsultację psychologiczną (może być interwencja kryzysowa), podczas której zostaniecie zdiagnozowani i ukierunkowani. Z reguły, by dobrze Państwa sprofilować potrzeba 2-3 konsultacji. Pierwsza, jeśli problem jest wspólny i obydwoje chcecie pracować, jest z reguły wspólna. Potem prawdopodobna będzie indywidualna z każdym z was z osobna. Następnym krokiem powinna być wstępna diagnoza problemów i propozycja/ strategia pracy: charakter pracy terapeutycznej, ilość, ich specyfika i częstotliwość oraz tematyka/ nurt etc. Tak naprawdę wszystko zależy od tej pierwszej waszej konsultacji. Resztę dopowiadają/ pogłębiają oraz strukturyzują indywidualne, a zwłaszcza wasze motywacje, wola i decyzja zmiany/ pracy. Pozdrawiam i zachęcam do kontaktu bezpośredniego:) Powodzenia!!!
Sugeruję wizytę: - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Sądzę, że w pierwszej kolejności można byłoby udać się na przynajmniej konsultację dla par do terapeuty, który specjalizuje się w tejże terapii. Należałoby zobaczyć co jest na pierwszym planie i jakie są Państwa priorytety.
W przypadku konfliktów w związku terapia par jest jak najbardziej wskazana, ale oboje partnerów musi tego chcieć. Na terapię indywidualną każdy z partnerów musi się sam zdecydować. Każdy terapia wymaga własnej pracy - zaangażowania; terapeuta nie zrobi wszystkiego za pacjenta. Kolejność terapii wydaje mi się dowolna - jaki problem jest bardziej naglący?
Zalecam umówić się na spotkanie z psychologiem, psychoterapeutą. Po głębszym rozpoznaniu Pani/Państwa trudności zaproponowana będzie Pani/ Państwu najefektywniejsza forma pomocy.