Pomoc depresji

1 odpowiedzi
Witam
Podejrzewam ze mam depresje,poniewaz kiedys przed urodzeniem dziecka cielam sie i mam za sob
a probe samobojcza. Teraz jest gorzej,ciagle placze,spie ciagle,zmeczona,bez sily,nic mnie nie cieszy. Samotnie wychowuje synka, a tata dziecka wgl nami sie nie interesuje. Nawet zabawy z synkiem juz mnie nie ciesza. Ciagle tylko to samo placze albo chodze jak trup. Nie spotykam sie przyjaciolmi bo nie mam ochoty,rzadko wychodze z domu. Boje sie ze bedzie coraz gorzej, a dodatkowo nadal cos czuje do bylego,mimo ze kompletnie olal. Nie wiem co mam robic,mam tyle dziwnych mysli. Bede wdzieczna za pomoc.

Pozdrawiam
Objawy, które Pani opisuje często towarzyszą epizodom depresyjnym a także mogą przerodzić się w długotrwały stan. Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, gdyż to w jego kompetencji leży diagnoza depresji. Zwykle jedną z pierwszych interwencji jest farmakoterapia a dopiero później praca terapeutyczna. Zachęcam Panią do takiej konsultacji, warto szukać pomocy, która pozwoli Pani na uporanie się z przyczynami obecnego, ale i wcześniejszych, problemów. Trzymam za Panią kciuki, bo wiem, że profesjonalna pomoc prowadzi do rozwiązania najpoważniejszych kwestii i pozwala na bardzo satysfakcjonujące życie.