Polecane książki

5 odpowiedzi
Chciałam zapytać czy poleca Pani jakaś książkę dla osób będących w trakcie psychoterapii ? Moze są jakieś dobre pozycje napisane przez ludzi którzy przeszli taki proces? A takze czy są grupy wsparcia w Warszawie dla osob w kryzysie emocjonalnym lub w depresji ewentualnie fora o tej tematyce .
Dziekuje i pozdrawiam
Witaj, jeśli chodzi o książki do polecenia to ja wybrałabym następujące pozycje;
Bogny Szymkiewicz o Zranionych stanach świadomości, Dr Zenona Waldemara Dudka Psychologia marzeń sennych,Kobiecość w rozwoju Pia Skogemann, Biegnąca z wilkami Clarissy Pinkoli Estes, Kobiecość w mężczyźnie Ole Vedfeld, Wewnętrzny świat traumy Donald Kalsched,Alchemia wprowadzenie do symboliki i psychologii Marie Louise Von Frantz. Grupy wsparcia jak najbardziej istnieją ale najlepsza forma to grupa spotykająca się fizycznie ze sobą. Ja będę tworzyć po wakacjach taką grupę wsparcia, monitoruj stronę CTIK i tam znajdziesz na pewno informacje... Pracuję też z osobami indywidualnie ktore są w różnych stanach kryzysowych więc może też i taka forma terapii indywidualnej była by dla Ciebie optymalna i rozwijająca...

Dzień dobry :) Jest napewno wiele książek godnych polecenia osobom będącym w trakcie terapii. Musiałabym jednak wiedzieć coś więcej o problemie jakiego osoba będąca w terapii doświadcza np. depresja, syndrom dda etc. i czy chciałaby dowiedzieć się czegoś o chorobie i jej objawach, czy o tym jak sobie lepiej radzić z chorobą albo problemami jakie ma i czeo one mogą być wynikiem lub poznać historię innych osób, które borykają się z podobnymi problemami i uczęszczają na terapię. Byłoby mi łatwiej trafnie wskazać interesująca lekturę.
W kwestii grup wsparcia jest troszkę podobnie - jest wiele płatnych ale też bezpłatnych. Ważna jest jednak tematyka.
np.
GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET bezpłatna. Spotkania odbywają się we wtorki w kościele p.w.Świętego Andrzeja Boboli przy ulicy Rakowieckiej 61, sala "Betlejem" domu parafialnego (na prawo od głównego wejścia do Sanktuarium), godz. 19:00 - 21:00
GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET - WARSZAWA FALENICA; spotkania się w środy; dom rekolekcyjny oo. Jezuitów ECCC ul. Olecka 30, przy furtce o godz. 18:55 - 21:00

Myślę jednak, że warto najpierw udać się na spotkanie z psychoterapeutą, aby wspólnie określić problematykę i odpowiednio Panią pokierować.
Zapraszam do mnie na takie bezpłatne spotkanie.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, moim klientom często polecam Irvina Yaloma - "Kurację według Schopenhauera", "Leżąc na kozetce", "Kata miłości", "Istoty ulotne" i wiele innych. Poza tym, Carla Rogersa: "Sposób bycia", "O stawaniu się osobą" czy Jorge'a Bucay'a: "Pozwól, że ci opowiem..." i in. Lubię też zachęcać do oglądania filmów, np. "Buntownika z wyboru" czy najnowszego dokumentu Marcela Łozińskiego pt. "Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham". Jeśli chodzi o warszawskie grupy wsparcia, to proponuję skierować to pytanie do terapeutów z Warszawy. Ja mieszkam i pracuję we Wrocławiu, nie mam więc dobrego rozeznania w tym, co dzieje się w innych miastach. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Hulewska
Witam, jest bardzo wiele książek uzupełniających proces psychoterapii, jednak, aby coś polecić musiałabym wiedzieć jakiego obszaru dotyczy Pani terapia. W Warszawie jest wiele ośrodków, które oferują grupy wsparcia dla osób będących w kryzysie emocjonalnym lub w depresji. Pozdrawiam
Dzień dobry,
O tematyce psychoterapii polecam:
Psychoterapia. Poradnik dla pacjenta. Pod redakcją prof Jerzego Aleksandrowicza. Oraz Umysł ponad nastrojem, autorstwa Padesky i Greenberg. Polecam także książkę Uratuj mnie, Rechel Reiland. Piękna opowieść o terapii zaburzeń osobowości. A dla osób po kryzysie psychotycznym lub interesujących się tematem psychozy książki Lauveng Arnhild Byłam po drugiej stronie lustra i Niepotrzebna jak róża.