"Pokrzywiony" kręgosłup - wybór lekarza

3 odpowiedzi
Odkąd pamiętam (czyli od najmłodszych lat), mam pogłębioną lordozę lędźwiową (mam 22 lata). Odczuwam ból w tym odcinku, gdy długo stoję oraz podczas miesiączek (wtedy jest wyjątkowo silny). Oprócz tego, przez złe nawyki, zaczęłam się garbić (już ładnych parę lat temu), a także pojawiła się skolioza (sugerowali mi to lekarze, którzy widzieli po prostu całą moją sylwetkę, a raz po obejrzeniu prześwietlenia płuc). Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że przesadnie pochylam głowę do przodu (chyba wdowi garb?). Poza dolegliwościami bólowymi właściwie na całej długości kręgosłupa nie mam innych objawów (np. neurologicznych). Nigdy wcześniej nie byłam diagnozowana pod kątem kręgosłupa, a chciałabym w końcu dowiedzieć się, w jakim jest stanie i w razie potrzeby podjąć leczenie. Do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? Ortopedy?
Witam,
tak, z takimi objawami powinna się Pani zgłosić do ortopedy.
pozdrawiam,
Rafał Mikusek

Szanowna Pani,
wadami postawy zajmuje się specjalista z dziedziny ortopedii i do niego powinna się Pani zgłosić w celu oceny stanu kręgosłupa i ustalenia planu leczenia lub/i rehabilitacji.
Pozdrawiam. Marcin Wigier.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na początek do ortopedy, bo warto zrobić RTG na tzw "długiej kliszy" gdzie widać cały kręgosłup na jednym zdjęciu. AP i bok. Później to już tylko porządny fizjoterapeuta.