Podziękowanie

1 odpowiedzi
Przede wszystkim chciałam podziękować za odpowiedź na moje pytanie. Co to rehabilitacji: 2 lata temu miałam masaż i jakiś zabieg z fizykoterapii, na pewno nie laser ani krio, juz nie pamiętam - poprawy właściwie nie odnotowałam, ale i pogorszenia też nie. Teraz miałam ćwiczenia na obręcz barkową na podwieszeniu (nie wiem dokładnie jak to się nazywa, gdyż jestem całkowitym laikiem w tej materii :) ) oraz wykonywałam ćwiczenia izometryczne polegające na unoszeniu rąk do góry i zginaniu ich w łokciach. Niestety, ale od czasu wykonywania tych ćwiczeń moje dolegliwości się nasiliły, ostatniemu ćwiczeniu towarzyszyły silny ból, więc zmieniono mi na ćwiczenie z drążkiem, przekładanie go przed siebie i za plecy na siedząco - niestety też mnie bolały plecy, czułam nieprzyjemne ciągniecie w okolicach karku idące do uszu-te ćwiczenia niestety zdecydowanie nie były dla mnie, przepisano je na podstawie rtg sprzed 2 lat. Po rehabilitacji niestety musiałam udać się na sor, gdzie w szpitalu przyspieszono mi MRI na które i tak byłam zapisana. Jestem po prywatnej konsultacji neurochirurgicznej, neurochirurg (dr Pałka) obejrzał również zdjęcia. Okazało się, że opis jest nieco przesadzony i nie mam aż takiego zwężenia sięgającego 50%, ale ogólnie kwalifikuję się na operację, natomiast boję się na nią iść. Obecnie odczuwam poprawę, zmieniłam sposób wykonywania codziennych czynności, nie dźwigam tyle, nie noszę torby na jednym ramieniu tylko w ręce, nie myję głowy nad wanną pochylając się, tylko w wannie. Samo to już przyniosło poprawę, na tyle, że nie muszę brać leków p/bólowych. Czytałam bardzo dobre opinie o Doktorze M. Radku, ale niestety do końca roku już nie ma zapisów. 10-tego listopada idę do dr-a Rutkowskiego na NFZ, ale gdybym mogła prosić o nazwisko jeszcze innego lekarza byłoby dobrze. Może zajść konieczność jeszcze jednej konsultacji-nie wykluczam w każdym razie tego.Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź, sukcesów i oczywiście zdrowia również życzę :) Pozdrawiam
dr n. med. Robert Chrzanowski - myślę, że warto liczyć się z jego zdaniem. Również pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia życzę! :)