Podwyższony puls

5 odpowiedzi
Witam
Mam 25 lat i moje tętno zaczyna "szaleć" (mniej więcej od pół roku), w spoczynku potrafi wynosić 111 do nawet 120 uderzeń/min. Kiedy tętno wynosi powyżej 110 mam płytki oddech i ciężko się oddycha, natomiast ciśnienie mam prawidłowe. Pierwsze duże skoki w plusie zaczęły się około 2 lata temu, jednak były to sporadyczne przypadki i sądziłam, że mogły być spowodowane przez stres itp. Mniej więcej od 14 roku życia zauważyłam u siebie podwyższony puls, zazwyczaj wynosił ok. 90 uderzeń/min, mimo to dobrze się czułam. Nie palę, alkohol piję góra trzy razy w miesiącu i to zazwyczaj jest jedna szklanka piwa bądź lampka wina. Mam trochę mniej ruchu od roku, ponieważ zdiagnozowano u mnie dyskopatię pourazową i nie zawsze kręgosłup pozwala mi ćwiczyć. Muszę jeszcze wspomnieć, że przejmuje się wieloma sprawami i czasami odczuwam silny stres. Co w takiej sytuacji robić? Czy to może być coś poważnego?
Dzień dobry. Konieczna jest diagnostyka kardiologiczna w celu ustalenia przyczyny podawanych dolegliwości. Należy podejrzewać zaburzenia rytmu serca, ale wymagane jest potwierdzenie za pomocą specjalistycznych badań.Pozdrawiam. Piotr Salomon

Dzien Dobry

W pierwszej kolejnosci wizyta u lekarza rodzinnego: ekg, podst badania (w tym ocena funkcji tarczycy). Do rozwazenia holter ekg i wizyta u kardiologa.
Dzień dobry. Proponuje udać się do lekarza,który Panią zbada i dopyta o pewne okoliczności napadów kolanami. Najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać holter ekg.
Pozdrawiam
Jan Biegus
Myślę, że trzeba zacząć od wizyty u lekarza i kardiolog byłby dobrym wyborem. Przyczyny takiego stanu mogą być różne, od błahych do naprawdę poważnych. Jeżeli nie radzi sobie Pani ze stresem, trzeba odwiedzić psychologa/psychiatrę.
Dzień dobry! Z pewnością nie jest to sytuacja normalna. Należy zacząć od wizyty u lekarza POZ w celu doprecyzowania wywiadu i wykonania badań podstawowych, o ile wcześniej nie były wykonywane - morfologia, elektrolity, TSH oraz badanie EKG. Jeśli przeprowadzona podstawowa diagnostyka nie przybliży do rozpoznania należy zwrócić się do kardiologa.