Podwyższone ciśnienie rozkurczowe, mrowienie twarzy

6 odpowiedzi
Witam jestem mężczyzna mam 31 lat. Od 4 miesięcy rzuciłem palenie. Zawsze ciśnienie moje wynosiło 130-135/80-85 odkąd rzuciłem palenie moje ciśnienie jest 130-135/95-100
Martwi mnie to drugie podwyższone i z tego wszystkiego zacząłem odczuwać tj mrowienia twarzy. Zaczyna mnie mrowic po przebudzeniu po jakimś czasie ustępuje i tak parokrotnie w ciągu dnia. Wyniki badań mam dobre miałem rezonans mózgu jakieś pół roku temu związany z bólami głowy ale wszystko wyszło Ok bóle głowy ustąpiły. Pozdrawiam
Witam, mrowienie twarzy nie jest związane z nadciśnieniem tętniczym i należy przyczyny szukać, gdzie indziej proponuję jeszcze raz konsultację neurologa, do rozważenia również badanie elektrolitów i witaminy D

Szanowny Panie, rzuceniu palenia tytoniu często towarzysza różne objawy nadpobudliwości nerwowej, zaburzenia snu, przybytek wagi. Podwyższenie ciśnienia tętniczego ma najpewniej tło nerwicowe. Nie widze zagrożenia. Życzę wytrwałości, cierpliwości, wskazane ćwiczenia relaksujące (bieganie, pływanie, jazda na rowerze, spacery), proponuję ograniczyć spożywanie soli kuchennej.Z poważaniem Ewa Ogrodowska-Hamankiewicz
celowe EEG oraz ewentualnie NMR głowy
Szanowny Panie,
gratuluję decyzji i konsekwencji oraz nie radzę wracać ,,w szpony nałogu". Przedstawiony obraz kliniczny nie sugeruje poważnej patologii. Podejrzewam, że bardzo silny jest komponent emocjonalny. Radzę znaleźć specjalistę zajmującego się chorobami psychosomatycznymi. W ostatnim czasie wielu lekarzy zaczyna zajmować się bardzo profesjonalnie tą dziedziną.
dr Andrzej Żytkowski
Dobry wieczór. Nie znalazłem pytania w tekście. Domyślam się że brzmi ono „Czy coś mi grozi w związku z tym?” Na podstawie wymienionych objawów ( mrowienie twarzy i podwyższone rozkurczowe ciśnienie tętnicze) oraz bólów głowy w wywiadzie nie mogę udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Zapraszam na wizytę.
Mrowienie twarzy prawdopodobnie nie ma bezpośredniego związku z rzuceniem palenia, czy wzrostem wartości ciśnienia - bardziej podłoże emocjonalne (pośrednie po odstawieniu nikotyny), lub inne podłoże np. stomatologiczne - trudno ocenić bez możliwości zbadania.