Podstawowe badania profilaktyczne

3 odpowiedzi
Witam,
Jestem mężczyzną i mam 20 lat. Czuję się dobrze, ale chciałbym wykonać profilaktyczne badania, które powiedzą więcej o stanie mojego zdrowia. Myślałem o krwi i moczu, bo to chyba najbardziej podstawowe badania. Niestety nie znam się na nazwach i zastanawiam się czy „Morfologia krwi 5D” i „Ogólne badania moczu” będą wystarczającym wyborem?
W ofercie laboratorium w hematologii jest też: „OB.”, „Retikulocyty” i „Rozmaz mikroskopowy”, natomiast w ofercie badania moczu: „Kreatynina – dobowa zbiórka moczu”, Kreatynina – pierwszy mocz poranny”, „Kwas moczowy – dobowa zbiórka moczu”, „Wapń całkowity – dobowa zbiórka moczu”.
Badania będę wykonywał prywatnie, więc chciałbym wydać pieniądze w sposób rozsądny.
Proszę o pomoc i pozdrawiam serdecznie.
Witam
Proponuję morfologię z rozmazem IOB, CRP micznik kreatynina, GFR ( te 3 ostatnie oceniają nerki) bilirubinę wraz z podziałem na frakcje ALAT ASPAT GGTP FA( ocena wątroby) badanie ogólne moczu - co do innych to musiałbym cokolwiek więcej o Panu wiedzieć - Ew zapraszam na wizytę w przyszłym tygodniu pozdrawiam

Wiele wskazanych przez Pana badań to badania analityczne dla określonych jednoastek chorobowych. Badania profilaktyczne ma na celu przez odpowiedni zestaw badań ustalić czy i jakie badania bardziej nakierowana na poszczególne choroby moż być zalecene. Zestaw badań profilaktycznych zależy od płci, wieku i uwarunkowań każdego z pacjentów. Możemy Panu taki zestaw zlecić wycenić i umówić Pana w Laboratorium, a po badaniu go z Panem omówić. Cały koszt to dwie telekonsulatcje (2 x 39 PLN) plus koszt badań, który też dostanie Pan od nas przed ich wykonaniem. Gdyby jakieś dalsze badania po tej pierwszej fazie były potrzebne będziemy rozmawiać.
Proszę o kontakt.
Sugeruję wizytę: - 39 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
OB, Morfologia z rozmazem, Lipidogram, ALT, GGTP, Amylaza w surowicy i moczu, Mocz badanie ogólne, TSH, fT4, kwas moczowy, kreatynina, Fe, K - i to by było na tyle :))