Podczas stania mocny palący bół w środstopiu a o to co wynikło z badania rezonansu. (W trzonie I koś

1 odpowiedzi
Podczas stania mocny palący bół w środstopiu a o to co wynikło z badania rezonansu. (W trzonie I kości środstopnia owalne, ostro odgraniczone ognisko o wielkości 4-5 mm, bez zmian odczyniowych w otoczeniu.) Co na tę chwile mogłoby przynieść ulgę ? Niestety w obecnej sytuacji gdy panuje wirus nie mogę nic zrobić. Dziękuje.
lek. Michał Buchowiecki
Ortopeda, Ortopeda dziecięcy
Ziębice
Wszystko zależy, czy rzeczywiście opisywana zmiana jest przyczyną bólu. Najprawdopodobniej są to objawy metatarsalgii, czyli konfliktu głów kości śródstopia z nerwami stopy. Można spróbować wkładki unoszące sklepienie poprzeczne stopy. Na pewno odpoczynek i odciążenie nogi przez kilka dni pomoże. Warto też wspomóc się lekiem przeciwbólowym i przeciwzapalnym, np. Dexak przez tydzień.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.