Podczas ostatniej wizyty u ginekologa był to 14dzień cyklu, okazało się że mam grzybicę pochwy. Nie

4 odpowiedzi
Podczas ostatniej wizyty u ginekologa był to 14dzień cyklu, okazało się że mam grzybicę pochwy. Nie odczuwałam żadnych dolegliwości oprócz grudkowatej wydzieliny która mnie zaniepokoiła dlatego też zgłosiłam się na wizytę, nigdy wcześniej nie miałam takiej przypadłości.Zostały mi przepisane następujące leki Gyno-femidazol 100mg tabletki dopochwowe 15 sztuk i Trioxal 100mg w kapsułkach w dawce 2tabletki 2razy dziennie przez 3dni.Po wybraniu wszystkich leków nie pojawiła się miesiączka i okazało się że jestem w ciąży.Czy wymienione wyżej zarzyte leki i grzybica mogą mieć jakieś negatywny wpływ na płód i ciążę?Z góry dziękuję za odpowiedź.
W początkowych okresie ciąży staramy się nie podawać tego typu leków, gdyż nie wiemy do końca jaki mogą mieć wpływ na rozwój zarodka. Proszę się zgłosić na badanie USG ok 8-9 tygodnia ciąży w ośrodku referencyjnym, a następnie na USG 1 trymestru u dobrego fachowca. Jeżeli na tym etapie nie stwierdzi się wad, powinno być już potem ok.

Wszysto zalezy w ktorym dniu cyklu przyjmowla pani trioxal, lek dopochwowy nie powinien miec wplywu.
Jezeli Trioxal byl brano po 22 dniu cyklu moze miec to wplyw. nalezy wykonac usg w 8-9 tyg ciazy
Proszę o bezpośredni kontakt ze specjalistą po podaniu wszystkich faktów ginekolog zaleci Pani dalsze postępowanie
Na wczesnych etapach embriogenezy obowiązuje zasada "wszystko - albo - nic". Zatem, jeśli do poczęcia doszło w okresie stosowania leków jak również działały one w okresie implantacji, a nie po 7 tygodniu ciąży - to z bardzo dużym prawdopodobieństwem nie będzie to miało żadnego wpływu. To wnioski z embriogenezy oparte na pracach Varkany'ego (prawa teratogenezy) i nauczane przez prof Bartla.