Podczas gry w piłkę nożną uszkodziłem kolano a dokładnie w czasie biegu poczułem w prawej nodze pod

2 odpowiedzi
Podczas gry w piłkę nożną uszkodziłem kolano a dokładnie w czasie biegu poczułem w prawej nodze pod kolanem od wewnętrznej strony jak coś mi przeskoczylo. Noga pozostała w pozycji zgiętej i nie mogłem jej do końca wyprostować. Po ok 8 godzinach na SOR zrobiono mi zdjęcie rtg, oczywiście wszystko ok. Lekarz stwierdził skręcenie i skierował za 10 dni do poradni ortopedycznej. Następnego dnia kolano spuchło po wewnętrznej jak i zewnętrznej stronie ale bliżej uda. Po 3 dniach stosowania altacetu i zimnych okładów opuchlizna prawie zeszła, jednak czuje ból w czasie chodzenia a w zasadzie w trakcie prostowania i niestety nie mogę całkowicie wyprostować nogi. Ból tak jak wcześniej wspomniałem w okolicy wewnętrznej pod kolanem. Łąkotka, wiązadła boczne jakieś pomysły? Usg mam dopiero za 8 dni prywatnie a wizytę na NFZ za 6 dni.
Najprawdopodobniej łąkotka - z opisu bólu wynika że przyśrodkowa, świadczy o tym także brak możliwości wyprostu i zablokowanie po urazie. Sugerowałbym rezonans magnetyczny, który pokaże, które struktury są uszkodzone (usg w przypadku łąkotek i więzadeł wewnętrznych nie jest wystarczająco dokładne)

Dzień dobry. Zgadzam się z Panem Mateuszem. Z opisu, który Pan zamieścił statystycznie najbardziej prawdopodobną przyczyną Pana problemu jest uraz łąkotki. Z mojego doświadczenia wynika, że inne przyczyny mechanicznych bloków kolana to także wolne ciałko stawowe (w Pana przypadku jest to mało prawdopodobne) oraz wyjątkowo rzadko "zakleszczenie" uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego. I tak jak Pan Mateusz również uważam, że badanie ultrasonograficzne nie jest najpewniej najlepszym rozwiązaniem dla Pana. Zdecydowanie polecam wykonanie rezonansu. Po nim powinien mieć Pan już niezbędną diagnostykę, która pozwoli Panu precyzyjnie zaplanować leczenie. Pozdrawiam Pana.