Podbrzusze

4 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu zauważyłam u siebie powiększone podbrzusze. Wykonałam 5 testów domowych oraz test beta hcg, każdy z nich wyszedł negatywny. Mimo tego wciąż podejrzewałam ciążę. Udałam się do ginekologa, którego poinformowałam o moich obawach. Lekarz wykonał mi usg dopochwowe, po którym stwierdził że wszystko jest w porządku, o ciąży nie wspomniał, minęło 8 tygodni od stosunku. Od tego czasu mialam 2 miesiaczki, jedna trwala 7 dni jednak bylo to bardziej plemienie, brazowa stara krew. Kolejna miesiączka po 24 dniach normalna krew, trwala 5 dni. Czasem odczuwam kłujący ból w podbrzuszu. Nie zażywam żadnych leków na stałe. Zazywalam lek tetralysal 3 tygodnie, ktory odstawilam. Lekarz rodzinny zalecił badanie krwi oraz moczu. Co do krwi badania są w normie, a jeśli chodzi o mocz w badaniu wyszły bakterie pojedyncze oraz nabłonki płaskie dość liczne. Przy oddawaniu moczu nie odczuwam pieczenia ani bólu. Jednak czasem odczuwam parcie na mocz. Czasem również mam uczucie nie oddania moczu do końca lub gdy się załatwię za dosłownie parę minut chce mi sie znowu. Prosiłabym o odpowiedź czym mogą być spowodowane takie wyniki moczu oraz czy twarde po bokach, powiększone podbrzusze może mieć z tym coś wspólnego. Dodam że moje podbrzusze jest zaokrąglone i wygląda jakbym była w ciąży.
Proszę zgłosić się do ginekologa bo może to być infekcja pęcherz moczowego w następstwie infekcji pochwy.

Może być to wynik stany zapalnego w miednicy, wskazane badanie ginekologiczne i ewentualne leki przeciwzapalne +antybiotyk
Dzień dobry, specjalizuje się w onkologii ginekologicznej. Uważam, że warto się skonsultować z innym ginekologiem. Pozdrawiam
Droga Pani, a czy podczas USG ginekolog skupił się na macicy, czy obejrzał także dokładnie jajniki? Jeżeli także w tej okolicy wszystko jest w porządku to raczej nie sprawa ginekologiczna. Sugerowałbym USG jamy brzusznej i ponowną konsultację u lekarza rodzinnego.