Pobudzenia nadkomorowe

7 odpowiedzi
Dzień Dobry, w najbliższym czasie mam badanie holterowskie oraz komisje MSW w sprawie zdolności do służby w Strazy Pożarnej. Ostatnio miałem robionego holtera i wszystko jest w normie po za tym ze miałem 728 pobudzen nadkomorowych. Według kardiologow jest to normalne i fizjologiczne jednak na komisij gdybym poszedł z takim wynikiem mogliby mnie uznać za niezdolnego. Co najlepiej robic , pic, jesc czy moze wziąć jakies leki aby w badaniu holterowskim ekg wyszlo jak najmniej pobudzen nadkomorowych ?
Pozdrawiam ;)
Suplementacja potasu i magnezu może pomóc zredukować liczbę dodatkowych pobudzeń.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
to naprawdę jest norma, nie powinni brać tego pod uwagę,
zespół CardioTeam.pl
Należy włączyć małą dawkę b- blokera i powtórzyć Holter
Dzień dobry. Taki wynik badania nie powinien być dyskwalifikujący z pracy, nawet o szczególnym charakterze. Proszę stosować dużo potasu i magnezu (owoce i warzywa oraz leki, a nie suplementy diety).
Szanowny Panie,
Rzeczywiście Pana zaburzenia rytmu nie są bardzo niepokojące i można traktować je jako łagodną arytmię. Nie umiem jednak ustosunkować się co do leczenia, bo może mieć na to wpływ charakter arytmii (taka ilość pobudzeń nie wyklucza np. krótkiego częstoskurczu nadkomorowego, czy migotania przedsionków). Najlepiej byłoby omówić leczenie po przeanalizowaniu szczegółowym Holtera EKG, jak i ewentualnych chorób współistniejących. Na pewno trzeba Pana dobadać i wykluczyć potencjalne wtórne przyczyny arytmii (np. choroby tarczycy, zaburzenia elektrolitowe).
z wyrazami szacunku,
Wojciech Szychta
Szanowny Panie, proszę wybaczyć, ale nie mogę powstrzymać się od uwagi - nie wydaje mi się stosowne, by "poprawiać" wyniki swoich badań starając się przedstawić zmieniony obraz komisji lekarskiej oceniającej zdolność do służby w tak ważnej formacji, jak straż pożarna. Natomiast - jeżeli jest Pan osobą skądinąd zdrową, ma Pan prawidłowy obraz serca w badaniu echo i w spoczynkowym EKG a jedynym Pańskim "przewinieniem" jest te 728 przedwczesnych pobudzeń nadkomorowych, chętnie przygotuję Panu stosowną opinię o braku przeciwwskazań kardiologicznych do jakiejkolwiek służby (po uprzednim zbadaniu Pana). W celu zmniejszenia liczby dodatkowych pobudzeń można próbować unikać używek (kawa, tytoń, alkohol), dbać o utrzymanie odpowiednio wysokiego stężenia potasu i magnezu i unikać stresu. W wybranych przypadkach lekarz może zalecić Panu - objawowo - lek z grupy tzw. betablokerów.
Dzień dobry! Przepraszam, że nie odpowiedziałam na czas, Pana pytanie spłynęło do mnie z serwisu Znany Lekarz dopiero dziś, tj. po 7 miesiącach od zadania! Moja odpowiedź zapewne nie będzie Panu już przydatna, niemniej z punktu widzenia Pana zdrowia pozwalam sobie powiedzieć, że jedyną rzeczą, którą należałoby sprawdzić jest poziom TSH (wykluczenie nadczynności tarczycy). W przypadku pojedynczych dodatkowych pobudzeń nadkomorowych takich, jak stwierdzono u Pana, faktycznie żadne leczenie nie jest konieczne, pod warunkiem, że ich źródłem nie jest żadna choroba, np. nadczynność tarczycy właśnie.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.