Po zabiegu na przepuklinę

13 odpowiedzi
Witam, jestem miesiąc po zabiegu na przepuklinę lewostronną, nadal mnie boli w miejscu cięcia. Mój lekarz prowadzący stwierdził, że mogę już iść do pracy (jestem monterem mebli sklepowych) co mam zrobić w tej sytuacji? Dodam, że lekarz powiedział, że mogłem się uczyć to bym nie musiał ciężko pracować (jestem studentem)
Do ustąpienia bólu w miejscu operacji radzę nie przesadzać z wysiłkiem fizycznym

Witam
Dolegliwości powinny już ustąpić o ile operowany był Pan metoda beznapięciową. Nie napisał Pan jaką metodą był operowany. Jeśli była to metoda napięciowa - bez wszczepu syntetycznego to dolegliwości mogą się utrzymywać. Niepokojąca może być też gorączka lub wyciek jakiejś treści z rany pooperacyjnej. W trakcie niepowikłanego przebiegu pooperacyjnego w ciągu pierwszych trzech miesięcy nie powinien Pan dźwigać powyżej 5 kg a w ciągu następnych trzech do 10-12 kg.
Pozdrawiam
Jako chirurg stomatolog nie czuję się kompetentny by Panu pomóc.
Witam, dolegliwości może Pan odczuwać - choć ich nasilenia powinno się z czasem zmniejszać.
Jeżeli nie to sugeruję jednak wizytę u chirurga. Pozdrawiam
Dzień dobry. Czy operacja przepukliny odbyła się metodą beznapięciową (z użyciem siatki)? Lekarz nie ma prawa oceniać pana sytuacji zawodowej. Zapraszam na konsultację.
Dr n. med. Monika Bieniasz
Trudno jest się ustosunkować do tego typu przypadku nie znając przebiegu choroby, zakresu leczenia i obecnego stanu. Tymi informacjami dysponuje lekarz prowadzący, więc należy polegać na jego ocenie. Jeśli ból uniemożliwia pracę, to jest oczywiste, że nie można jej jeszcze wykonywać.
Różnego rodzaju dolegliwości mogą utrzymywać się z różnym nasileniem po operacji przepukliny pachwinowej, jednak powinny podlegać ocenie chirurga prowadzącego.
Życzę szybkiego powrotu do pełnego zdrowia.
proszę zgłosić się do poradni chirurgicznej. PO obejrzeniu rany i wykonaniu USG okolicy operowanej podejmiemy decyzję o ewentualnym przedłużeniu zwolnienia
Dzień dobry,

Może to być spowodowane uciskiem, obrzękiem nerwów po zabiegu operacyjnym , proponuję zgłosić się do innego chirurga jeśli jest Pan niezadowolony z dotychczasowego leczenia.

Dr med. Grzegorz Szczęśniak
Dzień dobry
Należy ocenić czy dolegliwości są typowymi jakie mogą występować po operacji przepukliny, chociaż miesiąc od zabiegu powinny się już wycofać. Mogą być także związane z bólem neurogennym lub odczynem zapalnym rany.
Pozdrawiam
Generalnie po miesiącu nie powinno już bolec, ale czasami chorzy się skarżą.
Po operacji przepukliny pachwinowej z użyciem siatki nie powinno wykonać ciężkiego wysiłku fizycznego przez 4-6 tyg.
We związku z tym ze właśnie taki zawód Pan ma to jeszcze 2 tyg. dałbym Panu zwolnienie
Z poważaniem
... cóż za wyrafinowane poczucie humoru Pana doktora. Po zabiegu może boleć, trzeba by zrobić USG i sprawdzić czy nad siatką (domyslam się, że operacja była z wszyciem siatki) nie zrobił się zbiornik.
Pozdrawiam.
To zależy ,czy miał Pan wszywaną siatkę,czy nie.Po wszytej siatce w zasadzie powinien Pan być zdrowy ale ten niepokojący ból może sugerować:odczyn na siatkę i wysięk ,który rozpiera i jest bolesny,przecięty nerw skórny,który daje ból neuralgiczny lub co chyba najmniej prawdopodobne ?nawrót???? ale to tylko spekulacje.
Ciężko mi ocenić czy może Pan wrócić do pracy, ponieważ Pana nie badałem i nie dysponuję informacjami co do rodzaju operacji u Pana przeprowadzonej, tzn. czy to była operacja z siatką czy bez siatki, nie wiem także jak przebiega proces gojenia rany. Niestety nie jestem w stanie pomóc przez internet. Jeśli nie czuje się Pan dobrze, to mogę jedynie zasugerować konsultację u innego chirurga, niż ten, u którego był Pan uprzednio. Pozdrawiam serdecznie!