Po zabiegach podawania kwasu hialuronowego do ust powstały po ich wewnętrznej st

1 odpowiedzi
Po zabiegach podawania kwasu hialuronowego do ust powstały po ich wewnętrznej stronie nieestetyczne zgrubienia. Było to już kilka lat temu. Lekarka, która wykonywała iniekcje (na przestrzeni około pięciu lat, dwa razy w roku) nie przejmując się tym lub nie zauważając zgrubień wciąż podawała kwas do ust. Około rok temu poszłam do innego lekarza, który powiedział mi, że są to zwłóknienia po kwasie powstałe na skutek błędnej techniki. Zabieg został wykonany ponownie przez nowego lekarza dwa razy. Po skonfrontowaniu otrzymanych informacji z lek nr 1 usłyszałam, że lek nr 2 nie powinien był wykonać zabiegu, ponieważ pogłębia to defekt.
Przez cały czas zabiegów u Pani nr 1 w momencie, w którym zgłaszałam uwagi było mi mówione, że to normalny stan i usta muszą tak wyglądać.
Obie panie wykonujące zabiegi są dermatologami z długim stażem pracy, cieszące się rewelacyjnymi opiniami wśród osób, które znam oraz w Internecie.
Defektu nie widać przy zamkniętych ustach, jest on od wewnątrz. Widać go w czasie do +/- 4 miesięcy po zabiegu podczas uśmiechania się- usta rozciągają się a zgrubienia wypychane są do przodu przez zęby. Górna warga jest wtedy bardzo nieregularna i wygląda to po prostu nieestetycznie. Teraz (prawie rok po zabiegu) zgrubienia można zauważyć jedynie wywijając wargę do góry. Chciałabym wiedzieć czy da się te zgrubienia bezpiecznie usunąć i wykonywać dalej zabieg powiększania ust? Czy może należy je zostawić i podawać jedynie niewielkie ilości kwasu (jeżeli w ogóle)? Zgrubienia są na tyle duże, że ponowny zabieg może być katastrofalny w skutkach.
Czy dalsze podawanie preparatu rzeczywiście będzie powodowało pogłębianie się wady?
Czy jest to normalny efekt po zabiegu?
Lekarza jakiej specjalizacji powinnam najlepiej poprosić o poradę? Chirurga plastycznego, peridentologa? Jeżeli mają Państwo lekarza specjalizującego się w naprawianiu tego typu błędów po innych osobach to proszę o podpowiedź.
Czytając ten cały wywód nasuwa mi się jedno proste pytanie.
Dlaczego zarówno pacjent jak i lekarze nie mieli dość siły czy odwagi aby wreszcie użyć magicznego słowa "STOP" .
Opisany tu przypadek jak nic wpasowuje się w błędne koło medycyny estetycznej. .
Dobre jakościowo i prawidłowo podane preparaty kwasu hialuronowego w odpowiednich interwałach czasowych nie dają tego typu powikłań, podobnie jak odpowiednia opieka po wykonaniu zabiegu. Ważny jest umiar ! Proszę już nic nie wstrzykiwać w te biedne usta, niczego nie wyrównywać i zasięgnąć ew. porady chirurga plastycznego , licząc się z ew. zabiegiem lub pogodzić się powoli z aktualnym wyglądem swoich ust, czekając, że część preparatu rozłoży się samoistnie.