Po usunięciu naczyniak wątroby co roku wykonuję kontrolne badanie usg. W tym roku radiolog zwrócił u
1
odpowiedzi
Po usunięciu naczyniak wątroby co roku wykonuję kontrolne badanie usg. W tym roku radiolog zwrócił uwagę na pżw 15mm ( pęcherzyk usunięty 8 lat temu) i zalecił dalszą diagnostykę, wyraźnych złogów nie stwierdził. W ostatnich latach pżw był w normie ale bywał też wynik 10,11,12 mm. Wszystkie narządy bez zmian. Czy mam powód do niepokoju ? Kilka dnie przed usg miałam rodzaj kolki - ściskający ból w okolicy żołądka promieniujący w lewą stronę. Przeszło samo bez leków po 30 minutach. Niepokoi mnie również opis trzustki - lekarz zawsze opisuje jako obraz nie poszerzony - co to oznacz ? Morfologia, próby wątrobowe w normie.
Dzien dobry.
Szerokość pzw 15mm to za duży.
Po cholecystektomii norma jest do 9mm, to swiadczy o problemie w drogach zolciowych, wymaga konsultacji.
Pozdrawiam
Szerokość pzw 15mm to za duży.
Po cholecystektomii norma jest do 9mm, to swiadczy o problemie w drogach zolciowych, wymaga konsultacji.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja chirurgiczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.