Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa ciężko wrócić mi do 'normalnego" życia. Mam problemy z k

2 odpowiedzi

Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa ciężko wrócić mi do 'normalnego" życia.
Mam problemy z koncentrują, koszmary związane ze wspomnieniami. Unikam miejsc, ludzi. Zyje z ciągłym lęku i napięciu.
Nie wiem co robić.
Nie umiem sobie z tym poradzić.
Ostatnio mam gorszy nastrój i mysli samobójcze.
Bardzo się boje
Witam serdecznie,
Myślę, że w Pani/Pana sytuacji wskazana by była konsultacja u psychologa/psychoterapeuty, aby móc przepracować w/w doświadczenia z dzieciństwa.

Stan, w którym Pani/Pan się znalazł/a jest bez wątpienia silnie uniemożliwia właściwe i satysfakcjonujące funkcjonowanie społeczne. Opisane objawy sugerują przeżycia silnego kryzysu psychicznego i wtórnych dolegliwości w postaci lęków społecznych, przeżywanego niepokoju, trudności poznawczych, obniżonego nastroju i myśli samobójczych.

Proszę nie tracić wiary we własne możliwości! Każdy z nas jest w stanie pracować nad sobą i osiągać zadowalające efekty.
Zachęcam do podjęcia psychoterapii indywidualnej. Wytrwałości w niej, ponieważ tylko tak będzie Pan/Pani móc w stanie osiągnąć pełną harmonię psychiczną.

Pozdrawiam serdecznie,
Karolina Palczewska

Dzień dobry,
bardzo mi przykro, że jest Pan/Pani w takiej sytuacji. Nikt nie powinien mierzyć się nią sam.
Traumatyczne przeżycia, tak jak siniaki na ciele, mają wpływ na to jak funkcjonujemy. Trudno "wrócić do normalnego życia" bez zajęcia się siniakami. Szczególnie, jeśli ostatnio samopoczucie jest gorsze niż zwykle. Może warto potraktować to jako sygnał aby szukać pomocy. Jeśli nie ma Pan/Pani możliwości skorzystania z pomocy psychologa, to w wielu miastach są centra darmowej pomocy np. Dyżurny Punkt Konsultacyjny dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu. Można też skorzystać z linii telefonicznej, gdzie porada jest anonimowa.

Pozdrawiam
Adriana Bernady