Po rocznym staraniu się o dziecko z partnerką, postanowiłem zrobić badanie nasienia. Pierwsz

1 odpowiedzi
Po rocznym staraniu się o dziecko z partnerką, postanowiłem zrobić badanie nasienia. Pierwsze badanie kompletnie zero plemników, urolog przepisał 30 tabletek Clostibelgyt, po zażyciu i kolejnym badaniu nasienia, znalazło się kilka nieruchomych plemników (po odwirowaniu). Po około pol roku od badania zrobiłem zalecaną biopsje, otwartą, niestety w obu jądrach kolejny raz zero . Dodam że w przeszłości popełniłem największy błąd w swoim życiu, zażywając sterydy . Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa, na to aby mieć biologiczne potomstwo ?
Dzień dobry,
Podejrzewam, iż została u Pana przeprowadzona pełna diagnostyka andrologiczna, obejmująca badania hormonalne, genetyczne, badania obrazowe, posiewy. Należy również zwrócić uwagę na inne choroby przewlekłe jak również na stosowane przewlekle leki, styl życia, dietę, nałogi czy aktywność fizyczną. Leki stosowane w zaburzeniach płodności powinny być przyjmowane co najmniej trzy miesiące (tyle trwa okres spermatogenezy). Uważam, że można rozważyć biopsję jąder z użyciem mikroskopu (microTESE), powyższa biopsją cechuje się znacznie wyższą skutecznością w porównaniu do typowej biopsji otwartej. Oczywiście po przejrzeniu całej dokumentacji medycznej.
Pozdrawiam serdecznie