Po raz pierwszy brązowe plamienie w cyklu.

8 odpowiedzi
Witam. Ostatnią miesiączkę miałam 21 dni temu. W ostatni dzień miesiączki pojawiło się u mnie plamienie brązowe. W 14 dc kochałam się z mężem. Na następnym dzień pojawiło się znowu to plamienie. W 17 dc ponownie. Za każdym było jego bardzo mało. Po raz pierwszy w cyklu pojawiło się takie plamienie. Chciałabym się dowiedzieć czym mogło być ono spowodowane.
Niezbędna będzie wizyta u ginekologa. Poz9.

- brązowe plamienie/upławy tzn krwawienie było kilka dni temu lub nie opłynęła cała krew miesięczna I plamienie kolejne - wykluczyć zmiany w macicy, zmiany na tarczy szyjki macicy, raz pochwy mechaniczny/obtarcie krwawienie do nasienia partnera - i sporo innych.... pzdr artur mazur \kalisz
Przyczyn może być minimum kilka, dlatego badanie jest niezbędne.
Szanowna Pani,
Trudno powiedzieć. Może to być sprawa incydentalna, może też coś oznaczać. Czas pokaże.
Z wyrazami szacunku,
CS
Prawdopodobnie nieistotne sprawy o ile nie będą się nasilać i powtarzać. Śladowe krwawienie przy końcu miesiączki to po prostu jej koniec. Te w środku cyklu to zapewne okołoowulacyjne.
Witam, proszę odwiedzić swojego lekarza ginekologa i wykonać badanie ..przyczyn plamień jest wiele.
\Pozdrawiam
Konieczna jest ocena w badaniu ginekologicznym oraz USG TVS celem wykluczenia patologii szyjki i jamy macicy, możne też być niedomoga hormonalna.
Polecam udanie się na wizytę kontrolną do lek. ginekologa. Jest wiele przyczyn wystąpienia plamienia. Konieczne jest badanie celem ustalenia jego przyczyny i źródła, wykluczenie mikrourazów/ zmian szyjki macicy, a także pobranie wymazu cytologicznego, jeśli nie był pobierany w ciągu ostatniego roku. Pozdrawiam, AS